Ranking "Perspektyw"

  • 12.06.2019, 12:49
  • Redakcja PL
Ranking "Perspektyw"
Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” po raz 20. opublikowała ranking uczelni. Wśród 90 sklasyfikowanych uczelni akademickich Politechnika Lubelska zajęła 33 pozycję. To o 1 miejsce wyżej w porównaniu z wynikami ubiegłorocznej edycji.

– Po raz kolejny utrzymaliśmy I miejsce w kategorii patenty i prawa ochronne. Pod względem innowacyjności zajmujemy II miejsce na podium. W zeszłym roku mieliśmy 120 zgłoszeń patentowych, a uzyskaliśmy 65 patentów i praw ochronnych. Naszym atutem są wynalazki, których autorami są zarówno pracownicy uczelni, jak i studenci. Ich rozwiązania były wielokrotnie wyróżniane w krajowych i międzynarodowych konkursach. Między innymi nasi studenci od 8 lat są laureatami konkursu „Student-Wynalazca” i zdobywają medale na Międzynarodowej Wystawie Wynalazków w Genewie - mówi prof. Piotr Kacejko, rektor Politechniki Lubelskiej.

 

Ranking pokazuje także, na których uczelniach na najwyższym poziomie prowadzone są wybrane kierunki. Wśród 21 przyszłościowych kierunków 9 funkcjonuje na Politechnice Lubelskiej. Na uczelni najlepiej studiować:

– transport (2 miejsce),

– budownictwo (6 miejsce),

– elektrotechnikę; mechanikę i budowę maszyn; zarządzanie i inżynierię produkcji (7 miejsce), – architekturę (8 miejsce).

Wszystkie wymienione kierunki znacząco awansowały w porównaniu z rokiem ubiegłym.

 

Redakcja PL

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe