KUL - „Budowa systemów bezpieczeństwa obiektów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II”

  • 10.06.2019, 11:55
  • Redakcja PL
KUL - „Budowa systemów bezpieczeństwa obiektów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II”
W poniedziałek 10 czerwca o godz. 16:00 będzie miało miejsce podpisanie 10 umów między KUL a Ministrem Nauki i Szkolnictwa Wyższego, reprezentowanym przez prof. Andrzeja Stanisławka, wiceministra nauki i szkolnictwa wyższego, których przedmiotem jest „Budowa systemów bezpieczeństwa obiektów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II”.

Katolicki Uniwersytet Lubelski uzyskał dofinansowanie projektów inwestycyjnych na „Budowę systemów bezpieczeństwa obiektów KUL” w kwocie łącznej 2 mln zł z MNiSW. Wkład własny uczelni wynosi 500 tys. zł. Projekty będą realizowane w Lublinie w 10 lokalizacjach: Kampus Główny, Konwikt, Collegium Iuridicum, Biblioteka Uniwersytecka, Wydział Matematyki, Informatyki i Architektury Krajobrazu, Wydział Biotechnologii, hala sportowa, trzy domy studenckie (ul. Niecała i ul. Konstantynów). W ramach projektu zostanie rozbudowany system monitoringu wizyjnego IP o ok. 500 kamer wraz z rejestratorami i niezbędną infrastrukturą teletechniczną oraz  systemem bezpiecznego wydawania kluczy w wybranych obiektach. Wdrożenie systemu poprawi bezpieczeństwa studentów, pracowników i gości odwiedzających KUL.

Projekty będą realizowane przez okres 2 lat w Kampusie Głównym, a w pozostałych obiektach w roku bieżącym.

Miejsce podpisania umów: Rektorat KUL – pok. 120, Gmach Główny KUL (Al. Racławickie 14)

Redakcja PL

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe