„Pokochaj Zwierzaka” w VIVO! Lublin

  • 05.06.2019, 14:15
  • Redakcja PL
„Pokochaj Zwierzaka” w VIVO! Lublin
Już w najbliższą sobotę, 8 czerwca, w VIVO! Lublin odbędzie się wyjątkowa akcja adopcyjna „Pokochaj Zwierzaka”. Tego dnia psy, koty oraz króliki będą szukały nowych właścicieli, którzy zabiorą zwierzęta do domu i zaopiekują się nimi. Wydarzeniu towarzyszyć będą atrakcje i warsztaty dla odwiedzających, a także porady prawne, hodowlane i weterynaryjne. Akcja została objęta honorowym patronatem Prezydenta Miasta Lublin.

 

Akcja „Pokochaj Zwierzaka” w VIVO! Lublin to wyjątkowe wydarzenie, podczas którego lubelskie organizacje pro-zwierzęce zaprezentują swoich podopiecznych, czekających na nowych właścicieli: psy, koty oraz króliki. W specjalnie przygotowanej strefie na placu eventowym, w godz. 12.00-18.00, będzie można skorzystać z porad ekspertów z różnych fundacji i stowarzyszeń, uzyskać wiele wartościowych informacji o odpowiedzialnym podejściu do zwierząt, naborze do wolontariatu, pielęgnacji, żywieniu, szkoleniu oraz aspektach prawnych. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wiele atrakcji dla najmłodszych - w kąciku dla dzieci przewidziane jest malowanie buziek w motywy wybranych zwierzątek, kreatywne zabawy z wykorzystaniem sześciennych kolorowych gąbek, z których powstaną efektowne zwierzaki, a także zabawy ruchowe i mini-konkurencje o tematyce pro-zwierzęcej. Dzieci będą mogły również poskakać na trampolinach XL Jump.

- Towarzyszący nam podczas wydarzenia podopieczni to zwierzęta odebrane właścicielom na skutek niehumanitarnego traktowania, porzucone bądź bezdomne, które zostały przygotowane do adopcji dzięki ciężkiej pracy naszych wspaniałych wolontariuszy. Wierzymy, że podczas wydarzenia dane nam będzie gościć ludzi o wielkich sercach, którzy pochylą się nad losem okrutnie potraktowanych zwierząt, darując im nowe, lepsze życie. Nie ma dla nas nic bardziej satysfakcjonującego niż widok szczęśliwych podopiecznych, otoczonych miłością i troską w nowych domach – mówi Marta Włosek, prezes Fundacji EX LEGE.

Celem akcji, organizowanej we współpracy z Fundacją Na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt EX LEGE, jest zwrócenie uwagi na los bezdomnych zwierząt, niejednokrotnie okrutnie potraktowanych przez człowieka. Swoją obecność na wydarzeniu potwierdziło Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt oraz Stowarzyszenie Pomocy Królikom.

- Adoptując zwierzęta dajemy im szansę na nowe życie. Pokazujemy, że człowiekowi można zaufać, zyskując tym samym prawdziwego, oddanego przyjaciela. Cieszę się, że nasze centrum handlowe może włączyć się w tego typu akcję pokazując, że nie jesteśmy obojętni na los zwierząt. Mam nadzieję, że dzięki akcji „Pokochaj Zwierzaka” wielu podopiecznych lubelskich fundacji znajdzie nowy dom - mówi Artur Pleskot, Dyrektor VIVO! Lublin.

 

Serdecznie zapraszamy!

 


 

Redakcja PL

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe