Mobilne defibrylatory dla Straży Miejskiej

  • 05.06.2019, 13:56
  • Redakcja PL
Mobilne defibrylatory dla Straży Miejskiej
Osiem mobilnych defibrylatorów uzupełni wyposażenie radiowozów Straży Miejskiej Miasta Lublin. Są to urządzenia ratujące życie w przypadku nagłego zatrzymania krążenia i zaburzeń pracy serca. W defibrylatory zostaną wyposażone pojazdy, które w danym dniu będą patrolowały ulice Lublina.

Defibrylator serca stosowany jest najczęściej w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia podczas nieszczęśliwych zdarzeń lub nagłego zatrzymania krążenia. Jest urządzeniem medycznym, które analizuje pracę serca i w przypadku konieczności, za pomocą elektrod defibrylacyjnych, dostarcza do niego określoną energię elektryczną. W przypadku nieprawidłowego rytmu serca defibrylacja pozwala doprowadzić do ponownej stabilizacji pracy serca, jako pompy. – Defibrylatory serca to nowoczesne i niezawodne urządzenia, które poprzez specjalny program poprowadzą ratującego przez cały proces ratunkowy. Może je obsługiwać osoba bez wykształcenia medycznego. Jest to niezwykle istotne z uwagi na potrzebę natychmiastowego dostarczenia impulsu elektrycznego do serca osoby, która znajdzie się w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju. To kolejne działanie podjęte w kierunku poprawy bezpieczeństwa mieszkańców. Defibrylatory znajdują się w trzech budynkach Urzędu Miasta Lublin: w Ratuszu (Pl. Łokietka 1) oraz w biurowcach przy ul. Wieniawskiej 14 i ul. Leszczyńskiego 20. Lokalizacje zostały wybrane z uwagi na wiele osób, które załatwiają sprawy w tych budynkach Urzędu Miasta. Straż Miejska Miasta Lublin została wyposażona w osiem mobilnych defibrylatorów. Przeszkoleni funkcjonariusze Straży Miejskiej będą mogli w łatwiejszy sposób udzielać pomocy w sytuacji nagłego zatrzymania układu krążenia.

Redakcja PL

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe