Podsumowanie dotychczasowych kontroli nieruchomości niezamieszkałych w zakresie zagospodarowania odpadów przez Straż Miejską

 • 04.06.2019, 19:11
 • Redakcja PL
Podsumowanie dotychczasowych kontroli nieruchomości niezamieszkałych w zakresie zagospodarowania odpadów przez Straż Miejską
W marcu br. Straż Miejska Miasta Lublin we współpracy z Wydziałem Ochrony Środowiska UM Lublin przystąpiła do kontroli tzw. nieruchomości niezamieszkałych. Są nimi m.in. podmioty prowadzące działalność gospodarczą, w tym sklepy i lokale usługowe. Nieruchomości niezamieszkałe na terenie Miasta Lublin nie są włączone do gminnego systemu odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych. W związku z tym właściciele tego typu nieruchomości, na których wytwarzane są odpady komunalne, powinni mieć podpisane umowy na odbiór i zagospodarowanie tych odpadów oraz podstawione pojemniki, co było sprawdzane podczas przeprowadzanych kontroli.
 • Od 20 marca prowadzona była kontrola na terenie Dzielnicy Czechów. W tym okresie sprawdzono 285 obiektów handlowych i usługowych. Sporządzono 196protokołów kontroli.
   
 • 44 obiekty handlowe i usługowe, które podpisały umowy we własnym zakresie, posiadały pojemniki komercyjne z firmami odbierającymi śmieci.
   
 • 7 przypadkach nałożono mandaty karne na kwotę 2 300 zł. Ukarane zostały podmioty nie posiadające umowy i wyrzucające odpady do pojemników komunalnych.
   
 • W przypadku 158 obiektów handlowych i usługowych odpady wrzucane były do pojemników komunalnych (pojemniki zostały wskazane przez pracowników i właścicieli lokali handlowych i usługowych).
   
 • Administracje osiedli przedstawiły nowe aneksy umów zawartych z firmą odbierającą odpady i uzupełniły pojemniki.

Kontrole nieruchomości niezamieszkałych będą realizowane sukcesywnie przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej na terenie całego Miasta Lublin w oparciu ozaplanowane harmonogramy, jak i interwencyjne zgłoszenia.


Na podstawie zapisów ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach Straż Miejska Miasta Lublin prowadzi kontrole nieruchomości niezamieszkałych w zakresie wykonania obowiązku mówiącego o tym, że właściciele nieruchomości, którzy nie są zobowiązani do ponoszenia opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi na rzecz gminy, są zobowiązani do udokumentowania w formie umowy korzystania z usług wykonywanych przez gminną jednostkę organizacyjną lub przedsiębiorcę odbierającego odpady komunalne od właścicieli nieruchomości, wpisanego do rejestru działalności regulowanej.

Redakcja PL

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe