„Swoimi działaniami prowadzonymi na różnych kontynentach wypełniają obowiązek wobec Ojczyzny”. Rzeszów: Obchody Dnia Weterana

  • 03.06.2019, 12:59
  • Redakcja PL
„Swoimi działaniami prowadzonymi na różnych kontynentach wypełniają obowiązek wobec Ojczyzny”. Rzeszów: Obchody Dnia Weterana
W niedzielę 2 czerwca w Rzeszowie odbyły się Centralne Obchody Dnia Weterana poza Granicami Państwa. Marszałek Sejmu Marek Kuchciński, który skierował do uczestników uroczystości list, przekazał w nim wyrazy uznania wszystkim Weteranom i tym, którzy służą Polsce z dala od ojczystego domu. "Lokalnej ludności dają to co bezcenne dla każdego człowieka – poczucie stabilności oraz nadzieję na lepsze, normalne życie" - wskazał Marek Kuchciński.

Marszałek Sejmu złożył podziękowania służbom mundurowym za wypełnianie niełatwej pokojowej misji, za poświęcenie oraz obronę "najwyższej wartości, jaką jest pokój”. Skierował także gratulacje dla uhonorowanych odznaczeniami i wyróżnieniami.

Uroczystości pod pomnikiem generała Władysława Sikorskiego w Parku Jedności Polonii z Macierzą poprzedziła msza święta sprawowana w intencji weteranów misji poza granicami państwa i ich rodzin.

Podczas uroczystego apelu minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak wręczył medale i wyróżnienia weteranom misji poza granicami kraju. Z rąk szefa MON Szablę Honorową otrzymał płk Grzegorz Kaliciak, weteran misji w Iraku i Afganistanie, uczestnik bitwy w Karbali, która miała miejsce w Iraku w kwietniu 2004 r. Była to największa z bitew po II wojnie światowej w jakiej brali udział żołnierze Wojska Polskiego.

Redakcja PL

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe