Światowy Dzień Roweru - 3 czerwca. Mapa Rowerowa Lublina 2019

  • 03.06.2019, 12:12
  • Redakcja PL
Światowy Dzień Roweru - 3 czerwca. Mapa Rowerowa Lublina 2019
Z tej okazji Porozumienie Rowerowe LublinRowerem.pl i Mapa infrastruktury rowerowej Lublina i okolic ma dla wszystkich rowerzystek i rowerzystów Lublina prezent - zaktualizowaną Mapę Rowerową Lublina 2019, którą można pobierać i udostępniać.

W zeszłym roku ONZ ustanowiła 3 czerwca jako Dzień Roweru.

Celem inicjatywy jest podniesienie globalnej świadomości na temat społecznych korzyści z używania roweru jako środka transportu i relaksu.

Rezolucja ONZ wzywa wszystkie kraje członkowskie, organizacje pozarządowe do uwzględnienia w swojej strategii rozwoju, działalności i poczynaniach edukacyjnych roli roweru, który jest "tanim, prostym, łatwo dostępnym, solidnym i czystym środkiem transportu", a także do włączenia tego środka komunikacji do regionalnych, krajowych i międzynarodowych programów rozwoju.

Rezolucja stwierdza, że rower powinien być postrzegany jako środek, który wspomaga zrównoważony rozwój, umacnia edukację, włączając w to wychowanie fizyczne, promuje zdrowy tryb życia, zapobiega chorobom, promuje tolerancję, wspólne zrozumienie i szacunek. Rower umożliwia też dołączenie do większych społeczności i kulturę pokoju.

Za całą inicjatywą stoi Polak. Pomysłodawcą Dnia Roweru jest były kolarz, członek młodzieżowej kadry Polski, a obecnie wykładowca akademicki, Leszek Sibilski.

Redakcja PL

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe