Już dzisiaj Dzień ukraiński oraz Dzień kreatywności na UMCS

  • 31.05.2019, 11:45
  • Redakcja PL
Już dzisiaj Dzień ukraiński oraz Dzień kreatywności na UMCS
Zapraszamy na „II Dzień ukraiński na UMCS”, który odbędzie się już dzisiaj, 31 maja br., w Akademickim Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka” (ul. Radziszewskiego 16). Uroczyste otwarcie zaplanowane jest na godz. 11:00, jednak pierwsze warsztaty rozpoczną się już o godz. 9:00.

„Dzień ukraiński” ukaże współczesną kulturę ukraińską w różnych jej aspektach oraz przybliży dziedzictwo i bogactwo narodowe naszego wschodniego sąsiada. Wydarzenie ma na celu integrację studentów i mieszkańców Lublina z przedstawicielami społeczności ukraińskiej w naszym mieście, promowanie dialogu polsko-ukraińskiego oraz budowanie przyjaźni między naszymi narodami.

Podczas wydarzenia będzie można wziąć udział w warsztatach artystycznych ze śpiewu ludowego i rękodzieła.
W programie jest również degustacja tradycyjnej kuchni ukraińskiej.Uczestnicy dowiedzą się, czym jest „biały śpiew” oraz będą mogli spróbować swoich sił pod okiem absolwentki Kijowskiego Narodowego Uniwersytetu Kultury i Sztuk Pięknych – Anny Yatsuty. Podczas warsztatów rękodzieła nauczą się pleść herasivky – element ukraińskiego stroju ludowego. Zapraszamy także na spotkanie z utalentowaną młodą lwowską pisarką, Olesią Jaremchuk, która zaprezentuje zbiór reportaży pt. „Nashi inshi” o mniejszościach zamieszkujących Ukrainę.
W dniu wydarzenia zainteresowani będą mogli również obejrzeć wystawę fotograficzną "Krym. Niedokończona podróż" lubelskiego fotografa pochodzącego z Krymu – Romana Kravchenko. "Dzień ukraiński" zakończy się muzycznym akcentem w Centrum Kultury w Lublinie - koncertem lubelskiego, studenckiego zespołu z Lublina - „Royal Band”. Główną gwiazdą będzie zespół pochodzący z Łucka - "Фіолет"/"Fiolet", twórca takich hitów jak „Kochana” czy „Tysha”.

Program:
9:00-11:00 Warsztaty rękodzielnicze / ACK UMCS „Chatka Żaka”
11:00-11:30 Oficjalna część wydarzenia / ACK UMCS „Chatka Żaka”
11:30-13:00 Wystawa zdjęć Romana Kravchenko oraz spotkanie z autorem / ACK UMCS „Chatka Żaka”
13:00-14:00 Spotkanie z pisarką Olesią Jaremczuk / ACK UMCS „Chatka Żaka”
14:00-16:00 Warsztaty kulinarne i artystyczne / ACK UMCS „Chatka Żaka”
19:00-20:00 Koncert zespołu Royal Band / Centrum Kultury w Lublinie
20:00-Koncert zespołu "Фіолет"/"Fiolet" / Centrum Kultury w Lublinie

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.


 

Redakcja PL

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe