Startuje Młodzieżowy Budżet Obywatelski

  • 27.05.2019, 17:35
  • Redakcja PL
Startuje Młodzieżowy Budżet Obywatelski
Rozpoczynamy nową inicjatywę obywatelską skierowaną do młodych mieszkańców Lublina – dzieci, młodzieży oraz studentów. Realizatorem projektu jest Fundacja Twórczości, Edukacji i Animacji Młodzieży „Teatrikon”. Pula Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego wynosi 96 tys. złotych. Na zgłoszenia projektów czekamy do 14 czerwca.

Młodzieżowy Budżet Obywatelski jest efektem pracy powołanego we wrześniu 2018 roku Zespołu ds. Dzieci i Młodzieży oraz Młodzieżowej Rady Miasta. Celem projektu jest wsparcie oddolnych działań dzieci i młodzieży Lublina, realizowanych na rzecz lokalnej społeczności o charakterze edukacyjnym, kulturalnym, sportowym, społecznym lub obywatelskim. – Kilka lat temu powstał Budżet Obywatelski i Zielony Budżet, które co roku pozwalają nam wsłuchać się w głosy i pomysły mieszkańców. Teraz czas na te mniejsze, ale równie ważne, inicjatywy dzieci, młodzieży i studentów, czyli Młodzieżowy Budżet Obywatelski. Jestem przekonany, że środki te zostaną wykorzystane z korzyścią dla dzieci i młodzieży Lublina, a realizowane projekty będą odpowiedzią na ich potrzeby – mówi Mariusz Banach, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Oświaty i Wychowania Dzieci, młodzież i studenci uczący się w Lublinie będą mogli otrzymać wsparcie finansowe na realizację własnych inicjatyw w wysokości 1 000 zł , 3 000 zł, a nawet 5 000 zł. W sumie młodzi mieszkańcy naszego miasta będą mogli zrealizować w tym roku projekty o łącznej wartości 96 tys. złotych. Na zgłoszenia projektów czekamy do 14 czerwca 2019 r. Zasady Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego Projekty w pierwszej edycji Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego mogą być składane przez nieformalne grupy dzieci i młodzieży, w skład których wchodzą minimum 3 osoby uczące się w lubelskich szkołach podstawowych, ponadpodstawowych czy studiujące na lubelskich uczelniach. Każdy z projektów musi zostać poparty przez inne młode osoby. Odpowiednio: • projekty małe do 1000 zł muszą zyskać poparcie minimum 15 osób • projekty średnie do 3000 zł muszą zyskać poparcie minimum 30 osób • projekty duże do 5000 zł muszą zyskać poparcie minimum 50 osób Oceny i wyboru projektów, które otrzymają dofinansowanie dokona zespół w składzie: • przedstawiciel Młodzieżowej Rady Miasta Lublin, • dwóch przedstawicieli Zespołu ds. Dzieci i Młodzieży Lublina, • Pełnomocnik Prezydenta ds. Dzieci i Młodzieży Lublina, • przedstawiciel Organizacji pozarządowej działającej na rzecz młodzieży. Szczególnie preferowane będą projekty odwołujące się do rekomendacji Młodzieżowej Rady Miasta Lublin, wypracowanych w ramach projektu „Młodzież w polityce – polityka dla młodzieży” w zakresie aktywizacji młodzieży, doradztwa zawodowego czy samorządu uczniowskiego, a także projekty zakładające udział młodzieży z mniejszymi szansami i uwzględniające równowagę płci. Projekty będą mogły być realizowane od 24 czerwca do 30 listopada 2019 roku. 

Redakcja PL

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe