Chełmskie nowe drogi

  • 18.07.2016, 10:23
  • Admin Admin
Chełmskie nowe drogi
Mamy dobre wiadomości dla kierowców i rowerzystów przemierzający gminę Chełm. Już wkrótce pojadą po gładkich nawierzchniach nowych lub przebudowanych dróg.

13 lipca w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Chełmie odbyło się uroczyste wręczenie umów na dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej zadań z zakresu budowy i przebudowy dróg dla gmin z powiatów chełmskiego, krasnostawskiego i włodawskiego oraz dla powiatów. Umowę dla Gminy Chełm na ręce wójta Wiesława Kociuby wręczył wicemarszałek województwa lubelskiego Krzysztof Grabczuk. Gratulacje złożył również Edmund Bożeński, dyrektor Departamentu Koordynacji Projektów Europejskich Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie.

 

W ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w Gminie Chełm będą realizowane trzy zadania: przebudowa drogi gminnej m. Depułtycze Królewskie – Rożdżałów o długości 3,877 km, przebudowa drogi gminnej w m. Depułtycze Królewskie – Kolonia i Stare Depułtycze o długości 4,235 km oraz przebudowa drogi powiatowej w m. Staw wraz z budową ciągu pieszo-rowerowego o długości 3,426 km. Łączna długość przebudowanych dróg to 11,538 km. Całkowity koszt inwestycji wynosi 4 685 117,37 zł, w tym dofinansowanie ze środków UE 2 981 139,00 zł.

 

 

Wszystkie drogi prowadzą do Okszowa...

 

O nowe asfaltowe nawierzchnie na drogach powiatowych wzbogacą się niebawem także Okszów, Nowiny i Koza Gotówka. 12 lipca Rada Gminy Chełm podjęła uchwałę o wsparciu inwestycji powiatu kwotą 50 tys. zł.

 

Realizowane przez Starostwo Powiatowe w Chełmie zadanie „Poprawa bezpieczeństwa poprzez odcinkową przebudowę nawierzchni na drogach powiatowych na terenie powiatu chełmskiego” objęło swoim zakresem drogi powiatowe na odcinku Nowiny – Leśniczówka – Poczekajka, gm. Chełm i Ruda-Huta, Okszów w kierunku Wólki Czułczyckiej „do lasu”, oraz odcinek drogi „od torów” Koza Gotówka do skrzyżowania w Srebrzyszczu.

 

Realizacja remontów tych dróg jest wynikiem dobrej współpracy Gminy Chełm, radnych powiatowych Andrzeja Derlaka i Pawła Ciechana ze Starostą Powiatu Chełmskiego Piotrem Deniszczukiem – mówi Wiesław Kociuba, wójt Gminy Chełm. – To wspólne starania radnych powiatowych i radnego gminnego Aleksandra Kowalczyka pozwoliły na podjęcie ustaleń (w dniu 17 czerwca br.), które sprawiły, że gmina Chełm wzbogaci się o blisko 4 km nowych asfaltów – dodaje wójt Kociuba.

 

 

zdjęcia: UG Chełm

Admin Admin

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe