Gala wręczenia nagród laureatom Konkursu „Mój szkolny kolega z misji” w Sejmie - zapowiedź

  • 21.05.2019, 15:54
  • Redakcja PL
Gala wręczenia nagród laureatom Konkursu „Mój szkolny kolega z misji” w Sejmie - zapowiedź
Blisko 300 dzieci, młodzieży, nauczycieli i wychowawców weźmie udział w uroczystej Gali wręczenia nagród dla laureatów XVIII edycji Konkursu „Mój szkolny kolega z misji”. Wydarzenie odbędzie się 23 maja w Sali Kolumnowej.

Do konkursu przystąpiło blisko 5 tys. uczniów ze szkół z całej Polski. Jego celem jest rozbudzenie wśród uczniów zainteresowania misjami prowadzonymi przez polskich misjonarzy na wszystkich kontynentach. Konkurs ma kształtować postawę solidarności z rówieśnikami żyjącymi w krajach misyjnych, zachęcając do poznania ich kultury, obyczajów, sytuacji społecznej i politycznej oraz warunków bytowych. Dzięki konkursowi „Mój szkolny kolega z misji” uczniowie mogą poszerzać wiedzę o świecie, zapoznać się z innymi kulturami, tradycjami i uwarunkowaniami społecznymi życia, a także pogłębiać postawy altruistyczne oraz zaangażowanie na rzecz najuboższych dzieci.

Patronat honorowy nad nim sprawują minister edukacji narodowej Anna Zalewska, nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio oraz przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji bp Jerzy Mazur SVD. Organizatorem konkursu jest Dzieło Pomocy „Ad Gentes” KEP ds. Misji we współpracy z parlamentarnym Zespołem ds. Wspierania Dzieła Misyjnego i Duszpasterstwa Polonijnego, z ramienia którego koordynuje to poseł Marcin Duszek.

Redakcja PL

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe