IV Fuzja Kultur za nami

  • 15.07.2016, 10:14
  • Admin Admin
IV Fuzja Kultur za nami UG Chełm
10 lipca przy świetlicy w Janowie odbył się już po raz czwarty koncert Fuzja Kultur, który był doskonałą okazją do pokazania wielokulturowości naszego regionu, podziwiania występów lokalnych artystów, ale przede wszystkim spotkania się w sąsiedzkim gronie i integracji. Na scenie zaprezentowały się zespoły i kapele z Chełma, Pokrówki, Siennicy Nadolnej i Lublina.

Koncert otworzył Ryszard Mielniczuk, dyrektor Biura Promocji, następnie wystąpił Wiesław Kociuba, wójt Gminy Chełm i gospodarz imprezy, który przywitał przybyłych gości; przewodniczącego Rady i radnych, Ewę Panasiuk radną Województwa Lubelskiego, sołtysów i wszystkich mieszkańców Janowa i gminy Chełm.

 

Jako pierwsza wystąpiła Kapela Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Chełmskiej w niezwykle energetycznym koncercie muzyki bałkańskiej z tradycyjnymi melodiami Serbii, Macedonii, Grecji, Bułgarii czy Rumunii. Następnie zaprezentowała się Nie wiejska, nie miejska Kapela „Kataryna” z własnymi utworami. Do wspólnego śpiewu i tańca publiczność porwała kapela folkowa Styrta wykonująca utwory łemkowskie, ukraińskie, pieśni ludowe z południowo-wschodniej Polski, a także utwory własne na tradycyjnych instrumentach akustycznych. Na zakończenie do wspólnej zabawy porwał wszystkich zespół Red Shoes Boogie Band prezentujący znane i lubiane utwory współczesne w nowych, ciekawych aranżacjach.

 

Nie zabrakło stoisk z regionalną gastronomią, wyrobami rękodzieła oraz rzemiosła. Stoły wystawiennicze z wspaniałymi wypiekami i produktami przygotowały panie ze Stowarzyszenia „Tradycja” z Janowa, Koła Gospodyń Wiejskich z Strupina Dużego i Rożdżałowa. Wśród smakołyków znalazły się między innymi różne nalewki, pajdy chleba i tegoroczne ogórki, pączki, serniki i ciasta z owocami. Twórczość rzemiosła tradycyjnego zaprezentował Krzysztof Marczydło prowadzący na co dzień „Kuźnię Piwną” w Chełmie. Pokaz kunsztu i umiejętności kowalskich w najlepszym wydaniu przyciągnął sporą publiczność zaciekawioną doskonałą techniką kowalską. Stoisko z antykami i książkami miał „Antykwariat Kresowy” prowadzony przez Krzysztofa Kołtuna.

 

Wydarzenie miało wyjątkowy charakter utworzony przez wspaniałe występy, piękną pogodę, liczną publiczność, świetne nastroje i skoczną muzykę. W niedzielę Janów stał się prawdziwą stolicą Fuzji Kultur.

 

źródło: Gmina Chełm

Admin Admin

Zdjęcia (6)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe