KUL

  • 17.05.2019, 15:29 (aktualizacja 17.05.2019, 15:55)
  • Redakcja PL
KUL
Generał Towarzystwa Jezusowego z wizytą w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim

Generał Towarzystwa Jezusowego o. Arturo Sosa SJ odwiedził Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II. Wizyta rozpoczęła się od spotkania o. Sosy z ks. prof. Antonim Dębińskim, rektorem KUL. Spotkanie z rektorem KUL było okazją do zaprezentowania Uniwersytetu, który jest miejscem edukacji, prowadzenia badań naukowych, tworzenia kultury chrześcijańskiej i wychowania i formacji młodzieży. W przestrzeni wychowania i formacji młodzieży Uniwersytet jest wspierany przez Duszpasterstwo Akademickie KUL, które od ponad 70 lat na KUL prowadzą jezuici. Rektor KUL podkreślił wagę i znaczenie obecności jezuitów na KUL i wyraził wdzięczność za wszystkie działania, które podejmują na Uniwersytecie.  

Gość Uniwersytetu spotkał się także ze społecznością akademicką, by w ramach cyklu Pro publico bono – KULtura człowieka i społeczeństwa przedstawić wykład zatytułowany „Znaki czasu w kontekście synodu o młodzieży". Ojciec Arturo Sosa w swoim wystąpieniu wskazał dziesięć znaków czasu, które nie mogą być pomijane, przy rozważaniach dotyczących obecności młodzieży we rzeczywistości Kościoła. Mówił między innymi o konieczności postrzegania młodych i ich kontekstów życiowych, jako przestrzeni teologicznej, o społeczeństwie świeckim, transformacji antropologicznej, będącej następstwem nowej epoki cyfrowej, o potrzebie budowania społeczeństwa interkulturowego. Po wykładzie gość Uniwersytetu odpowiadał na pytania publiczności.

Wizyta generała Towarzystwa Jezusowego na KUL jest wydarzeniem historycznym – ostatnia taka wizyta miała miejsce w Lublinie i na KUL 50 lat temu.

Redakcja PL

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe