Już co trzecia osoba w Polsce w wieku 40-59 lat ma problemy z nadciśnieniem tętniczym

  • 15.05.2019, 21:41
  • Redakcja PL
Już co trzecia osoba w Polsce w wieku 40-59 lat ma problemy z nadciśnieniem tętniczym
W 2017 roku z powodów związanych z nadciśnieniem tętniczych na świecie zmarło 10,4 mln osób. Szacuje się, że z problemem nadciśnienia na całym świecie zmaga się ponad miliard dorosłych, a prognozy mówią nawet o 1,5 mld chorych do 2025 roku. W Polsce jest to według danych NATPOL 9,5 mln osób.

Nadciśnienie tętnicze jest głównym czynnikiem ryzyka chorób serca i udarów mózgu. Choć umieralność z powodu zawału serca spada, to zgony w wyniku udarów mózgu nadal są bardzo częste. Co więcej problem ten dotyka coraz młodszych osób. Obecnie już co trzecia osoba w wieku 40-59 lat ma problemy z nadciśnieniem.

 

Nadciśnienie to podstępna choroba, która często przez długi czas nie daje żadnych dodatkowych objawów. Dlatego, aby zwiększyć świadomość choroby i konieczności wykonywania regularnych pomiarów ciśnienia, już po raz trzeci wystartowała globalna akcja pn. „Maj miesiącem mierzenia ciśnienia tętniczego” (May Measurement Month). 

 

Medicover Polska jest jednym partnerów kampanii, dlatego we wszystkich Centrach Medicover, Medi Partner i Medvit prowadzone będą  pomiary ciśnienia i tętna wśród pacjentów i osób odwiedzających placówki. Program jest adresowany szczególnie do osób powyżej 18. roku życia, u których ciśnienie tętnicze nie było mierzone w przeciągu ostatniego roku.

Redakcja PL

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe