Nadanie tytułów honorowego profesora oraz otwarcie nowych obiektów Centrum Sportowego. Politechnika Lubelska świętuje 66. rocznicę powstania

  • 14.05.2019, 20:16
  • Redakcja PL
Nadanie tytułów honorowego profesora oraz otwarcie nowych obiektów Centrum Sportowego. Politechnika Lubelska świętuje 66. rocznicę powstania
TYTUŁ PROFESORA HONOROWEGO Prof. Tatiana Čorejova z Uniwersytetu Żylińskiego (Słowacja), prof. Guomo Zhou z Uniwersytetu Zhejiang (Chiny) oraz prof. Maksat Kalimoldayev z Instytutu Informacyjnych i Obliczeniowych Technologii Komitetu Nauki Ministerstwa Oświaty i Nauki Republiki Kazachstanu otrzymają tytuł Honorowego Profesora Politechniki Lubelskiej. Uroczystość odbędzie się w dniu Święta Uczelni w środę 15 maja 2019 r. o godz. 11.00 w auli im. Stanisława Podkowy w Wydziale Mechanicznym PL (ul. Nadbystrzycka 36).

- Wybór osób, które zostaną uhonorowane, niesie informacje o samej uczelni i jej wartościach, jest również deklaracją o wyborze wzoru do naśladowania z obszaru światowej nauki. Wyróżnieni w tym roku naukowcy należą do grona autorytetów naukowych z powodzeniem wspierających rozwój Politechniki Lubelskiej w zakresie publikacyjnym, wypromowania licznego grona doktorów czy organizacji konferencji. Chcemy za tę owocną i długoletnią współpracę podziękować – mówi prof. Piotr Kacejko, rektor Politechniki Lubelskiej.

promocje doktorskie

Tradycyjną częścią Święta uczelni będzie promocja doktorów habilitowanych i doktorów.

Dyplom odbierze 3 doktorów habilitowanych. 23 doktorów złoży ślubowanie oraz otrzyma dyplomy.

8 mln zł na budowę cen-techu

Rektor prof. Piotr Kacejko otrzyma symboliczny czek potwierdzający przyznanie uczelni 8 mln zł ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na budowę gmachu CEN-TECH, czyli Centrum Technologii Informatycznych i Lingwistyki Technicznej.

CEN-TECH to 5-kondygnacyjny budynek, podzielony na trzy strefy funkcjonalne: podstawową dydaktyczną dla studentów i pracowników naukowo-dydaktycznych wszystkich kierunków studiów (sale wykładowe, ćwiczeniowe, laboratoria językowe Studium Języków Obcych Politechniki Lubelskiej), techniczną i administracyjną. Nowością będzie sala audio-video rozwijająca zainteresowania studentów w obszarze technologii informatycznych używanych przy produkcji filmowej i telewizyjnej, tzw. nowe media.

Realizację inwestycji rozpoczęto w sierpniu ubiegłego roku, a zakończenie planowane jest
w marcu 2020 roku. Koszt inwestycji to blisko 17,5 mln zł.

 

nowe obiekty centrum sportowego

Ta część uroczystości będzie miała miejsce na terenach zielonych uczelni.

W latach 2015-2016 zakończony został I etap generalnego remontu i modernizacji Centrum Sportowego, w tym hali sportowej (remont i wyposażenie) oraz utworzenia nowoczesnych sal do sportów walki, tenisa stołowego, aerobiku oraz siłowni. Koszt to 8 mln zł, z czego 1 mln zł pochodził ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

W latach 2017-2019 kontynuowane były prace w ramach realizacji II i III etapu modernizacji
i remontu obiektów sportowych, obejmującego swym zakresem: modernizację pełnowymiarowego boiska do piłki nożnej, powstanie bieżni lekkoatletycznej, budowę boiska ze sztuczną nawierzchnią, trzech boisk do siatkówki plażowej, siłowni ogólnodostępnej na odkrytym powietrzu oraz remont dwóch kortów do tenisa ziemnego wraz z zakupem powłoki do ich czasowego przykrywania i ogrzewania. Łączny koszt inwestycji wyniósł 6,5 mln zł,
z czego 2,8 mln zł wynosiła dotacja z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

 

Politechnika Lubelska powstała 13 maja 1953 r. jako Wieczorowa Szkoła Inżynierska. Uczelnia kształci ok. 8 tys. studentów (6,4 tys. na studiach stacjonarnych) na 21 kierunkach na
6 wydziałach. Jej mury opuściło dotychczas ponad 56 tys. absolwentów. Uczelnia zatrudnia 1100 pracowników, w tym połowa to nauczyciele akademiccy.

 

Redakcja PL
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe