Podsumowanie Podkarpackiej Ligi Dzieci i Młodzieży w Narciarstwie Alpejskim oraz spotkanie Karpackiego Klubu Dyskusyjnego z udziałem Marszałka Sejmu - zapowiedź

  • 10.05.2019, 14:51
  • Redakcja PL
Podsumowanie Podkarpackiej Ligi Dzieci i Młodzieży w Narciarstwie Alpejskim oraz spotkanie Karpackiego Klubu Dyskusyjnego z udziałem Marszałka Sejmu - zapowiedź
11 maja o godz. 9:00 w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej odbędzie się podsumowanie Podkarpackiej Ligi Dzieci i Młodzieży w Narciarstwie Alpejskim. Wydarzenie objęte jest honorowym patronatem Marszałka Sejmu. W ramach podsumowania Ligi planowane jest m.in. wystąpienie marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, wręczenie nagród zawodnikom i wyróżnień w ramach podziękowania za wkład w rozwój narciarstwa alpejskiego i biegowego na Podkarpaciu w sezonie 2019 oraz krótkie podsumowanie sezonu narciarskiego 2019 na Podkarpaciu.

Następnie w gmachu Muzeum marszałek Kuchciński weźmie udział w pierwszym spotkaniu Karpackiego Klubu Dyskusyjnego. Tematem wydarzenia jest „Rok 1989 w Europie Środkowo-Wschodniej w perspektywie 30-letniej”.

PLDiM została reaktywowana w 2017 r. W minionym sezonie zimowym była to trzecia edycja. Zaletą tych zawodów jest to, że uczestniczyć mogła młodzież zrzeszona w klubach i posiadająca licencję sportową, jak również dzieci i młodzież nie uprawiająca narciarstwa biegowego wyczynowo. Liga miała również za zadanie uaktywnić osoby dorosłe, które wybrały narciarstwo biegowe jako sport życia.

Głównym celem zawodów było: upowszechnianie narciarstwa biegowego, podnoszenie poziomu sportowego zawodników zrzeszonych w klubach narciarskich na terenie woj. Podkarpackiego, współzawodnictwo sportowe i propagowanie aktywnych form wypoczynku wśród dzieci i młodzieży szkolnej z terenu województwa podkarpackiego, integracja środowiska narciarskiego w województwie podkarpackim.

W sezonie zimowym 2018/2019 PLDiM gościła w miejscowościach: Ustjanowa, Jedlicze, Puławy, Jasło oraz Ustrzyki Dolne. W tegorocznych zmaganiach sportowych uczestniczyło ponad 320 różnych zawodników z 8 klubów sportowych, średnio ponad 160 zawodników w każdym rzucie Ligii. W przyszłym sezonie planowane jest poszerzenie liczby uczestników Ligi o kluby narciarskie z województwa lubelskiego.

Redakcja PL
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe