Jubileuszowa edycja Programu Sprawdź Promile

  • 10.05.2019, 14:05
  • Redakcja PL
Jubileuszowa edycja Programu Sprawdź Promile
Mobilna strefa Sprawdź Promile Kompanii Piwowarskiej ponownie ruszyła w trasę po Polsce. Do końca sierpnia zagości na aż 20 dużych imprezach plenerowych. Wszystko po to, by promować odpowiedzialną konsumpcję alkoholu wśród miłośników dobrej zabawy.

To piąta, jubileuszowa edycja programu. Od 2015 roku mobilna strefa Sprawdź Promile Kompanii Piwowarskiej gościła na 42 imprezach masowych. Dzięki temu ponad 235 tysięcy osób mogło przy użyciu profesjonalnego alkomatu sprawdzić swoją trzeźwość oraz ocenić czy są w stanie wsiąść za kierownicę i bezpiecznie wrócić do domu. Dodatkowo, ponad 70 tysięcy przeprowadzonych animacji
z wykorzystaniem alkogogli pomogło uczestnikom lepiej zrozumieć jak bardzo zmienia się nasza percepcja pod wpływem alkoholu.

- Już piąty rok gościmy ze strefą Sprawdź Promile na letnich festiwalach, co pokazuje jak poważnie traktujemy długotrwałe zobowiązanie na rzecz promocji odpowiedzialnego spożycia alkoholu - mówi Małgorzata Walędzińska-Półtorak, kierownik ds. programów zrównoważonego rozwoju w Kompanii Piwowarskiej. - Wakacje to wspaniały czas na odpoczynek i dobrą zabawę, nie powinny być to jednak wakacje od myślenia. Musimy pamiętać, że wsiadanie za kierownicę po alkoholu nigdy nie wchodzi w grę, niezależnie od tego jaka jest sytuacja czy zachowanie otoczenia. – dodaje.

W tym roku strefy Sprawdź Promile będą obecne na aż 20 letnich festiwalach.

Sezon 2019 strefa Sprawdź Promile rozpoczęła 9 maja na Juwenaliach Politechniki Rzeszowskiej. Pojawi się również na szeregu innych imprez studenckich: Kortowiadzie w Olsztynie (17-19.05), Ekonomaliach we Wrocławiu (23-25.05), Juwenaliach Śląskich w Katowicach (23-25.05) oraz Juwenaliach Politechniki Łódzkiej (31.05-1.06). Zawita także między innymi na Dniach Morza
w Szczecinie (7-9.06), Urodzinach Żubra w Białymstoku (15.06), XXI Krajowym Święcie Truskawki (15-16.06), Eleven Bike Fest we Wrocławiu (20-23.06) czy Małopolskim Pikniku Lotniczym w Krakowie (22-23.06).

Strefy Sprawdź Promile nie mogłoby oczywiście zabraknąć na imprezach muzycznych: warszawskich Wiankach (20.06), Suwałki Blues Festival (12-14.07), Festiwalu w Jarocinie (12.07), Gdańsk Dźwiga Muzę (19-21.07), 90’Festival w Bielsku Białej (20.07), Audioriver w Płocku (26-28.07) i Pol’and’Rock
w Kostrzynie nad Odrą (1-4.08).

  1. trzy imprezy, na których gościć będzie strefa Sprawdź Promile to Międzynarodowy Festiwal Sztucznych Ogni Pyromagic w Szczecinie (9.08), Dni Pszczyny (24.08) oraz Fest Festival
    w Chorzowie (23.08).

Uzupełnieniem wysiłku na rzecz promocji umiarkowanej i odpowiedzialnej konsumpcji alkoholu jest nowa wersja bezpłatnej aplikacji Sprawdź Promile. Jest ona dostępna na stronie abcalkoholu.pl oraz dla dwóch najpopularniejszych systemów operacyjnych i pozwala oszacować ilość promili po spożyciu alkoholu i przez to pomaga w utrzymywaniu kontroli. Niedawno odświeżony serwis abcalkoholu.pl stanowi zaś kompendium wiedzy na temat alkoholu i jego wpływu na ludzki organizm i zachowania.

 

Redakcja PL
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe