100-lecie Państwowego Instytutu Geologicznego. "Instytucja o znaczeniu trudnym do przecenienia"

  • 07.05.2019, 21:41
  • Redakcja PL
100-lecie Państwowego Instytutu Geologicznego. "Instytucja o znaczeniu trudnym do przecenienia"
W siedzibie Instytutu, pochodzącym z lat 20. zabytkowym budynku na warszawskim Mokotowie, odbyły się we wtorek obchody jubileuszu Państwowego Instytutu Geologicznego - Państwowego Instytutu Badawczego (PIG-PIB). Do uczestników wydarzenia korespondencję skierował Marek Kuchciński, a list odczytał Christian Młynarek, doradca Marszałka Sejmu. "Świętowany w tym roku jubileusz to doskonała okazja do podkreślenia znaczenia instytucji, która od stu lat pełni trudną do przecenienia rolę w polskiej rzeczywistości. To również sposobność do złożenia wyrazów szacunku i uznania wszystkim tym, którzy na przestrzeni minionego wieku przyczyniali się do jej osiągnięć” - podkreślił marszałek Kuchciński.

W liście do obecnych na uroczystej sesji Instytutu Marszałek Sejmu dodał również, że Państwowy Instytut Geologiczny był jedną z pierwszych instytucji publicznych powołanych przez niepodległą II Rzeczpospolitą. „Decyzja ta dowodzi, jak wielką wagę przywiązywano do posiadania własnego centrum naukowo-badawczego, którego celem było poszukiwanie surowców potrzebnych do gospodarczego rozwoju młodego państwa” - ocenił Marek Kuchciński.

Jubileusz Państwowego Instytutu Geologicznego - Państwowego Instytutu Badawczego wpisuje się w obchody stulecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Potrwa do 31 maja 2020 r.

Redakcja PL
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe