Spotkanie Marszałka Sejmu z Przewodniczącym Parlamentu Cypru

  • 03.05.2019, 12:07
  • Redakcja PL
Spotkanie Marszałka Sejmu z Przewodniczącym Parlamentu Cypru
Marszałek Sejmu Marek Kuchciński spotkał się w czwartek 2 maja z przewodniczącym Izby Reprezentantów Cypru Demetrisem Syllourisem. Politycy rozmawiali o zacieśnieniu współpracy między parlamentami obu krajów, w tym na szczeblu grup bilateralnych. Wśród tematów spotkania było też znaczenie dyplomacji parlamentarnej, wzmocnienie parlamentów narodowych w UE i potrzeba powrotu do podstawowych wartości cywilizacji europejskiej.

Rozmówcy zgodzili się, że największe rozszerzenie Unii Europejskiej w 2004 r., które objęło m.in. Polskę i Cypr, było z korzyścią dla UE. Poruszyli kwestię wyzwań stojących przed Unią. Politycy omówili też możliwości zintensyfikowania współpracy dwustronnej, czemu służyć mogą liczne rocznice przypadające w tym roku, m.in. 15 lat w UE, 450-lecie Unii Lubelskiej czy 30-lecie odzyskania wolności przez państwa Europy Środkowej.

Marszałek Kuchciński zaprosił przewodniczącego Syllourisa na Szczyt Przewodniczących Parlamentów Europy Środkowej i Wschodniej, który odbędzie się na początku czerwca w Warszawie.

Szef cypryjskiego Parlamentu uczestniczył w środowym szczycie „Together for Europe” w Warszawie, z udziałem przedstawicieli państw, które przystąpiły do UE w 2004 r. i w późniejszych latach.

W spotkaniu Marszałka Sejmu i Przewodniczącego Izby Reprezentantów Cypru wzięły również udział poseł Joanna Lichocka, zasiadająca w Polsko-Cypryjskiej Grupie Parlamentarnej oraz szef Kancelarii Sejmu Agnieszka Kaczmarska.

 

Redakcja PL

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe