Wizyta lubelskiej młodzieży szkolnej w mieście partnerskim Lublina - Rishon LeZion

  • 30.04.2019, 15:26
  • Redakcja PL
Wizyta lubelskiej młodzieży szkolnej w mieście partnerskim Lublina - Rishon LeZion
2 maja 2019 roku, wizytą lubelskiej młodzieży szkolnej w Izraelu, rozpocznie się wspólny program edukacyjny miast partnerskich: Lublina i Rishon LeZion. Uczestnicy programu wezmą udział w obchodach Narodowego Dnia Pamięci o Holokauście, gdzie razem z mieszkańcami Rishon LeZion oddadzą hołd ofiarom II wojny światowej. Kolejne dni obejmują spotkania z rówieśnikami, program edukacyjny i kulturalny. Program miast partnerskich koordynuje merytorycznie Ośrodek „Brama Grodzka - Teatr NN”.

12 przedstawicieli lubelskich szkół średnich wyjedzie do Izraela w ramach projektu „Wspólna historia”. Podczas kilkudniowego pobytu w Rishon LeZion lubelska młodzież wraz ze swoimi rówieśnikami z Izraela zgłębią tematykę przedwojennego Lublina. Odbędą również spotkania z potomkami Żydów lubelskich, odwiedzą Instytut Yad Vashem w Jerozolimie, zwiedzą miasto partnerskie. Będą mieli doskonałą okazję poznać codzienne życie swoich rówieśników w Izraelu - mieszkając w ich domach. W dniu 2 maja cała delegacja lubelska weźmie udział w marszu pamięci (2 maja jest Narodowym Dniem Holokaustu w Izraelu). Przy okazji pobytu w Rishon dojdzie do spotkania w szkole średniej i odnowienia kontaktów z lubelskim III Liceum Ogólnokształcącym imienia Unii Lubelskiej. W lipcu z rewizytą do Lublina przyjadą uczniowie z Rishon LeZion.

Redakcja PL
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe