Pierwszy turniej oksfordzkich debat historycznych dla młodzieży polonijnej i polskiej mieszkającej poza granicami kraju - zapowiedź

  • 26.04.2019, 13:02
  • Redakcja PL
Pierwszy turniej oksfordzkich debat historycznych dla młodzieży polonijnej i polskiej mieszkającej poza granicami kraju - zapowiedź
27 i 28 kwietnia w Sejmie RP odbędzie się edycja polonijna Turnieju Debat Historycznych #mojaniepodległa. Jest to ostatni z cyklu 3 turniejów o tematyce niepodległościowej, które organizuje IPN w latach 2018-2019. Poprzednie były adresowane do studentów i licealistów.

Do udziału w projekcie zostały zgłoszone drużyny z Belgii, Irlandii, Litwy, Kazachstanu i Ukrainy, łącznie z 11 miast. Liderzy zespołów w czerwcu 2018 roku wzięli udział w warsztatach przygotowujących ich do pracy z młodzieżą z wykorzystaniem debaty oksfordzkiej.
Czteroosobowe drużyny będą ze sobą rywalizować w dwóch kategoriach wiekowych: młodszej i starszej. Zmierzą się z następującymi tematami:

- Józef Haller postąpił słusznie w obliczu kryzysu przysięgowego;

- Silne poczucie tożsamości narodowej rodzi niepotrzebne konflikty;

- Wkład kobiet w odzyskanie przez Polskę niepodległości został doceniony;

- Rola Józefa Piłsudskiego w odzyskaniu przez Polskę niepodległości jest przeceniana;

- Działalność polskiej dyplomacji miała kluczowe znaczenie dla odzyskania przez Polskę niepodległości.

Turniej realizowany jest przez Instytut Pamięci Narodowej i Fundację Projekty Edukacyjne pod patronatem narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Redakcja PL
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe