Wakacje z teatrem muzycznym – plastyczne aforyzmy

  • 11.07.2016, 15:35 (aktualizacja 11.07.2016 17:41)
  • Admin Admin
Wakacje z teatrem muzycznym – plastyczne aforyzmy mat. organizatora
Od 13 lipca Teatr Muzyczny w Lublinie zaprasza na wystawę cyklów rysunkowych studentek IV roku grafiki na Wydziale Artystycznym UMCS pod kierunkiem dr hab. Marii Sękowskiej. Wystawa nosi wiele mówiący tytuł „Plastyczne aforyzmy”.

„Plastyczne aforyzmy” to cykle rysunkowe studentów IV roku Grafiki oraz wybranych prac graficznych wykonanych w pracowni Grafiki warsztatowej wklęsłodruku zrealizowanych pod kierunkiem dr hab. Marii Sękowskiej na Wydziale Artystycznym Instytutu Sztuk Pięknych w UMCS w Lublinie.

 

Prezentowane na wystawie prace pozwolą zrozumieć sztukę i treść w niej zawartą każdemu, kto na nią się otworzy. A otworzyć się na sztukę to znaczy patrzeć na nią wnętrzem duszy, ujrzeć świat inny niż go znamy w sposób dostrzegalny i namacalny.

 

Chcąc przedstawić treść bogatszą niż wizualność student – artysta dąży do jej weryfikacji poprzez środki wyrazu plastycznego. Używa takich środków, aby wyrazić bogactwo treści w formach i znakach o dużej sile wyrazu plastycznego i ideowego. Stosuje metaforę, aforyzmy, aluzje o bogatej poetyce znaczeniowej. Dojrzałość twórcza studentów Instytutu Sztuk Pięknych zachęca do spotkania na wystawie w Teatrze Muzycznym w Lublinie.

 

„Plastyczne aforyzmy” to nie jedyna wakacyjna propozycja, jaką dla swoich widzów przygotowała lubelska operetka. W budynku Teatru Muzycznego w Lublinie wciąż można oglądać wystawę „Teatralny szlak”, a na letniej scenie, mimo zakończenia sezonu artystycznego, już wkrótce pojawi się „Zakochana Piaf” Patrycjia Zywert-Szypka, tym razem w roli Kaliny Jędrusik.

 

fot.: mat. organizatora

Admin Admin

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe