Czwartek, 25 kwietnia, 12:15, plac Katedralny, Korowód Międzypokoleniowy - przemarsz na Plac Litewski

  • 23.04.2019, 14:57
  • Redakcja PL
Czwartek, 25 kwietnia, 12:15, plac Katedralny, Korowód Międzypokoleniowy - przemarsz na Plac Litewski
W najbliższy czwartek (25 kwietnia) będziemy obchodzić w Lublinie Dzień Solidarności Międzypokoleniowej. Jego główną ideą jest akcentowanie więzi łączących pokolenia oraz promowanie naszego miasta jako miejsca przyjaznego wszystkim grupom wiekowym. Co roku wydarzenie to skupia zarówno najmłodszych jak i najstarszych mieszkańców naszego miasta, którzy tworzą wspólnie Korowód oraz Most Pokoleniowy.

Uroczystości rozpoczną się o godz. 11.00 w Archikatedrze Lubelskiej mszą św. w intencji wszystkich pokoleń mieszkańców naszego miasta, której przewodniczył będzie Abp Stanisław Budzik Metropolita Lubelski.

 

Zgodnie z kilkuletnią tradycją, po mszy (około godz. 12:15) mieszkańcy stworzą Korowód Międzypokoleniowy, który wyruszy z placu Katedralnego na plac Litewski. Od godz. 12.00 Poczta Polska tradycyjnie udostępnia fotoreporterom dach swojego gmachu przy pl. Litewskim, skąd jest możliwość wykonania zdjęć uczestników korowodu. Wejście od strony placu Czechowicza, przy portierni. 


Występy artystyczne na placu Litewskim rozpoczną się o godz. 12:30. W programie zaplanowano m.in. wykonanie Mostu Pokoleń, czyli hymnu korowodu przez Chór Kasjopea SP 6 wraz z solistami: Dariuszem Tokarzewskim, Andrzejem Pawką, Dawidem Kowalskim, Karoliną Martyną oraz Agnieszką Bielecką, a także innych utworów.

 

O godz. 13:00 na placu Litewskim uczestnicy Korowodu utworzą „Most Pokoleń"

Redakcja PL
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe