Bilans prac Sejmu 15-19 kwietnia. Podsumowanie

  • 19.04.2019, 14:17
  • Redakcja PL
Bilans prac Sejmu 15-19 kwietnia. Podsumowanie
W mijającym tygodniu dwa razy zebrała się komisja śledcza ds. wyłudzeń VAT. Pracowały także podkomisje stałe, podkomisja nadzwyczajna oraz parlamentarne zespoły.

Posłowie w ramach prac w podkomisjach rozpatrzyli rządowy projekt nowelizacji ustawy – Kodeks spółek handlowych oraz niektórych innych ustaw i rządowy projekt ustawy o wykonywaniu działalności gospodarczej w zakresie wytwarzania i obrotu materiałami wybuchowymi, bronią, amunicją oraz wyrobami i technologią o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym.

Komisją śledczą ds. wyłudzeń VAT przesłuchała kolejnego świadka. Zeznania złożył wiceminister finansów w latach 2004 –2005, w roku 2006 oraz w latach 2014 – 2015 Jarosław Neneman.

W Sejmie, na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Kopalni Krupiński i technologii podziemnego zgazowania węgla, dyskutowano też o przyszłości górnictwa w Polsce.

Z kolei posłowie z Parlamentarnego Zespołu ds. Wspierania Młodzieżowych Rad przy Jednostkach Samorządu Terytorialnego wzięli udział w IV Ogólnopolskiej Konferencji Młodzieżowych Rad „Młodzi 4.0. Przyszłość” - Młodzi dla Rzeczypospolitej, współorganizowanej przez ministra Adama Lipińskiego, pełnomocnika rządu ds. społeczeństwa obywatelskiego oraz Radę Dzieci i Młodzieży RP przy Ministrze Edukacji Narodowej.

W przyszłym tygodniu zaplanowano 40 posiedzeń komisji, podkomisji i zespołów, które odbędą się w dniach 24 - 26 kwietnia. Z kolei 25 kwietnia - trzeci dzień 80. posiedzenia Sejmu.

Redakcja PL

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe