Studentka Politechniki Lubelskiej laureatką konkursu Siemensa

  • 12.04.2019, 19:26
  • Redakcja PL
Studentka Politechniki Lubelskiej laureatką konkursu Siemensa
Ewa Kędziora studiuje na III roku informatyki na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Lubelskiej. Właśnie wróciła z największych targów przemysłowych Hannover Messe 2019. Wyjazd był nagrodą w konkursie organizowanym przez firmę Siemens. Zadaniem uczestniczek było nakręcenie krótkiego filmu na temat „Praca inżyniera odpowiedzią na wyzwania współczesnego świata”. Ewa Kędziora była jedną z czterech laureatek konkursu, odbywającego się w ramach programu Inżynierki 4.0.

Celem projektu jest zwiększenie kompetencji cyfrowych kobiet w obszarze Przemysł 4.0. Skierowany jest do studentek uczelni technicznych. Programowi patronuje Fundacja Edukacyjna Perspektywy oraz Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii.

– O programie dowiedziałam się na uczelni. Ponieważ interesuję się nowymi technologiami oraz chcę po studiach pracować w zawodach inżynierskich, postanowiłam wziąć w nim udział. Aby dostać się do programu, trzeba było napisać esej, dlaczego chcę zostać inżynierką. Udało się i uczestniczyłam w ciekawych warsztatach z technologii przemysłowej, cyfryzacji
i komunikacji oraz zajęciach związanych z rozwojem osobistym na rynku pracy – mówi Ewa Kędziora.

Następnie dziewczęta miały za zadanie nakręcić film przekonujący, że praca inżyniera jest odpowiedzią na wyzwania współczesnego świata. – Film powstał w budynku Centrum Innowacji i Zaawansowanych Technologii Politechniki Lubelskiej. Skupiłam się na cechach
i kompetencjach, które musi posiadać współczesny inżynier. Ważne jest, aby łączył on wiedzę zawodową z umiejętnościami miękkimi. Specjalizacje są istotne, ale inżynier nie może zamykać się w czterech ścianach – zaznacza studentka.

Dla Ewy Kędziory udział w programie Inżynierki 4.0 przyniósł wiele korzyści: – Podniosłam kwalifikacje zwiększające moje szanse na rynku pracy oraz spojrzałam na nowe technologie oczami doświadczonych ekspertów. Przekonałam się, jak ważne jest zdobywanie nowej wiedzy w zawodzie inżyniera, tutaj nie można stać w miejscu. Przede wszystkim jednak poznałam ciekawe osoby, które zmotywowały mnie do dalszej pracy – podkreśla Ewa Kędziora.

 

Redakcja PL

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe