„Kronika Sejmowa” nr 77: 100-lecie Sejmu Ustawodawczego, konferencja „Europa Karpat” w Krasiczynie, Zgromadzenie Parlamentarne Polski i Gruzji

  • 12.04.2019, 14:36
  • Redakcja PL
„Kronika Sejmowa” nr 77: 100-lecie Sejmu Ustawodawczego, konferencja „Europa Karpat” w Krasiczynie, Zgromadzenie Parlamentarne Polski i Gruzji
„W tej godzinie wielkiego serc polskich bicia czuję się szczęśliwym, że przypadł mi zaszczyt otwierać Sejm polski, który znowu będzie domu swego ojczystego jedynym panem i gospodarzem” – powiedział 10 lutego 1919 r. Józef Piłsudski otwierając posiedzenie Sejmu Ustawodawczego, zwołanego do uchwalenia Konstytucji odrodzonej Rzeczypospolitej. Stuleciu tego wydarzenia poświęcony jest 77. numer „Kroniki Sejmowej”.

W wydaniu także podsumowanie 77. posiedzenia Sejmu podczas którego posłowie uchwalili m.in. ustawę powołującą Sieć Badawczą Łukasiewicz i zdecydowali o przyznaniu prawa do minimalnej emerytury kobietom, które urodziły i wychowały co najmniej czworo dzieci.

Kronika Sejmowa, która ukazuje się od grudnia 1990 r., informuje o pracach Sejmu i jego organów. Jest rozpowszechniana bezpłatnie. Bieżące numery można otrzymać w Punkcie Informacyjnym Sejmu (Wiejska 4/6/8, budynek H - obok Działu Przepustek). Punkt czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach: 8.30 - 16.30. Kronika jest również dostępna w ambasadach, licznych bibliotekach, uczelniach i w innych instytucjach.

Redakcja PL

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe