Otwarcie wystawy „Dla Ciebie zginął żołnierz, strażak, policjant, a dla mnie tata”.

  • 11.04.2019, 17:56
  • Redakcja PL
Otwarcie wystawy „Dla Ciebie zginął żołnierz, strażak, policjant, a dla mnie tata”.
W Sejmie 11 kwietnia odbyło się oficjalne otwarcie wystawy „Dla Ciebie zginął żołnierz, strażak, policjant, a dla mnie tata”. Jest ona poświęcona pamięci żołnierzy i funkcjonariuszy poległych i zmarłych, a także ciężko rannych i poszkodowanych podczas wykonywania obowiązków służbowych w kraju i pełnienia służby w misjach poza granicami naszego państwa.

W wernisażu wzięli udział przedstawiciele wszystkich klubów parlamentarnych. List marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego do uczestników wydarzenia odczytał poseł Arkadiusz Czartoryski. „W przestrzeni publicznej o żołnierzach, funkcjonariuszach i ratownikach mówi się w kontekście pełnionej służby, poświęcenia Ojczyźnie i drugiemu człowiekowi. Zapomina jednak, że za mundurem stoją ludzie, którzy mają bliskie swemu sercu osoby. Mają marzenia, pasje, radości i smutki, codzienne kłopoty i momenty szczęścia. Ich niespodziewana śmierć jest traumatycznym przeżyciem dla najbliższych, szczególnie dla dzieci. Bezpieczny dziecięcy świat w ciągu jednej krótkiej chwili ulega zniszczeniu" – napisał Marszałek Sejmu.

Na ekspozycji można zobaczyć historie funkcjonariuszy służb publicznych, którzy zginęli lub zostali poszkodowani, w trakcie wykonywania obowiązków służbowych.

Podczas wydarzenia wystąpili członkowie rodzin bohaterów, którzy dziękowali za tę inicjatywę. Następnie Magdalena Pawlak, prezes Zarządu Fundacji „Dorastaj z Nami”, wręczyła im album „Dorosnąć do śmierci” przygotowany przez dziennikarkę Magdalenę Rigamonti.

Marszałek Sejmu w swojej korespondencji wyraził uznanie i podziękował władzom, pracownikom i przyjaciołom Fundacji, która niesie pomoc osieroconym dzieciom i wspiera ich na drodze do dorosłości i ku samodzielności. „Przeświadczony jestem, że ta wystawa stanie się impulsem do pogłębionych refleksji. Dostrzeżenia w zamkniętych kadrach człowieka zwykłego, a zarazem niezwykłego - prawdziwego bohatera, który stracił życie podczas wykonywania obowiązków, często niosąc pomoc innym. Prezentowane fotografie mówią więcej aniżeli słowa" - podkreślił Marek Kuchciński.

Inicjatorem wystawy jest Magdalena Pawlak, prezes Zarządu Fundacji „Dorastaj z Nami”, która od prawie dekady udziela pomocy i wsparcia dzieciom i rodzinom poległych i zmarłych oraz ciężko poszkodowanych żołnierzy, policjantów, strażaków i ratowników.

Redakcja PL

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe