KUL - MUZEUM od kuchni!

  • 10.04.2019, 13:26
  • Redakcja PL
KUL - MUZEUM od kuchni!
MUZEUM od kuchni! to tytuł nowej wystawy przygotowanej przez Muzeum KUL we współpracy ze studentami historii sztuki. Wernisaż odbędzie się 15 kwietnia o godz. 17.00 (sala 29, gmach główny KUL, wejście za pomnikiem papieskim). Wystawa będzie czynna do 24 maja.

Wystawa będzie prezentować dzieła sztuki ze zbiorów Muzeum KUL, wybrane z muzealnego magazynu. Będą to przedmioty różnej klasy artystycznej i w różnym stanie zachowania, zarówno obrazy i rzeźby odrestaurowane, jak i te, które oczekują w kolejce do pracowni konserwatorskich. Meble neobarokowe obok taboretu ze starej stołówki akademickiej. Tytuł wystawy nawiązuje do historii miejsca, w którym obecnie znajduje się muzeum, a które przez lata zajmowała - z sentymentem wspominana przez wielu - dawna stołówka akademicka.

Redakcja PL

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe