Jak działa urząd wojewódzki?

  • 6.07.2016, 16:11
  • Admin Admin
Jak działa urząd wojewódzki? LUW
Uczestnicy Szkoły Letniej „Protection of Migrants’ Rights” poznawali zasady funkcjonowania Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego. Wśród obecnych żaków byli obcokrajowcy z Gruzji i Ukrainy.

Studenci mogli zapoznać się z procedurą uzyskania zezwolenia na pobyt czasowy udzielanego dla cudzoziemców, którzy chcą podjąć studia lub pracę w Polsce. Gości przywitała zastępca dyrektora Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców LUW Angelika Konaszczuk, a prezentację poprowadzili Agata Pidenko oraz Michał Grądziel – pracownicy Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego.

 

Tygodniowa szkoła letnia (4-10 lipca) jest skierowana do studentów cudzoziemców oraz liderów środowisk migranckich, którzy po odbyciu zajęć mogą dalej przekazywać swoją wiedzę. Program szkoły obejmie codzienne zajęcia oraz wizyty networkingowe. Nauka skupia się na dniach tematycznych. Organizatorzy – Katolicki Uniwersytet Lubelski – liczą na to, że realizacja programu pozwoli zbudować system skutecznego wsparcia dla migrantów w zakresie edukacji prawnej i obywatelskiej.

Admin Admin
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe