Uwaga kierowcy!

  • 04.04.2019, 15:45
  • Redakcja PL
Uwaga kierowcy!
Zmiana organizacji ruchu na przebudowie skrzyżowania ul. Krochmalnej z ul. Diamentową5

w najbliższy weekend wykonawca przebudowy skrzyżowania ul. Krochmalnej z ul Diamentową przystąpi do układania ostatniej warstwy nawierzchni. Prace będą prowadzone na północnej i południowej jezdni ul. Krochmalnej, starodrożu ul. Krochmalnej, wokół wyspy skrzyżowania (ronda) oraz na wlotach ul. Lubelskiego Lipca '80. Nawierzchnia będzie układana całą szerokościąposzczególnych jezdni, stąd będzie konieczność całkowitego wyłączania ich z ruchu. Prace będą podzielone na etapy.

 

W pierwszej kolejności, w najbliższą sobotę i niedzielę (6 i 7 kwietnia), układana będzie warstwa ścieralna na północnej jezdni ul. Krochmalnej (jezdnia po stronie klubu jeździeckiego) i warstwa wiążąca na starodrożu ul. Krochmalnej. W tym czasie ruch w obu kierunkach przejmie południowa jezdnia ul. Krochmalnej (po stronie boiska),zaś starodroże zostanie "zaślepione" z zachowaniem dojazdu do stacji paliw (od strony skrzyżowania z ul. Betonową). W weekend zalecane zatem będzie omijanie rejonu inwestycji z wykorzystaniem ul. Stadionowej/ul. Muzycznej i ul. Nadbystrzyckiej.

 

Następnie, w poniedziałek lub ewentualnie we wtorek (8 lub 9 kwietnia), układana będzie warstwa ścieralna na południowej jezdni ul. Krochmalnej (jezdnia po stronie boiska). Wówczas obowiązywać będzie taka sama organizacja ruchu jak była między 18 a 30 marca, czyli z ruchem obustronnym zorganizowanym na północnej jezdni ul. Krochmalnej (po stronie klubu jeździeckiego) i otwartym wlotem starodroża ul. Krochmalnej (na skrzyżowanie z ul. Diamentową).

 

W kolejnych etapach nawierzchnia będzie układana wokół wyspy skrzyżowania i na wlotach ul. Lubelskiego Lipca '80, co nie będzie miało większego wpływu na ruch pojazdów na głównych ciągach. 

 

Ostatnim elementem opisywanej tymczasowej organizacji ruchu będzie ponowne "zaślepienie" starodroża ul. Krochmalnej w kolejną sobotę (13 kwietnia). Wykonawca ułoży wtedy ostatnią warstwę nawierzchni. Podobnie jak w pierwszym etapie, zachowany zostanie dojazd do stacji paliw.


 

Redakcja PL

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe