Sejm upamiętnił prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w 150. rocznicę urodzin

  • 04.04.2019, 15:23
  • Redakcja PL
Sejm upamiętnił prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w 150. rocznicę urodzin
"15 marca 1869 r. w Kaliszu urodził się Stanisław Wojciechowski - wybitny spółdzielca, uczony i mąż stanu, a także drugi prezydent Rzeczypospolitej Polskiej" - czytamy w uchwale przyjętej w drugim dniu 79. posiedzenia przez Sejm.

W dokumencie przypomniano o działalności niepodległościowej Wojciechowskiego, a także przywołano etapy jego politycznej kariery.

"Podczas pełnienia funkcji prezydenta, dzięki wyjątkowym cechom charakteru łagodził występujące napięcia i spory oraz dążył do kompromisów, przedkładając dobro państwa nad doraźne interesy partyjne. W powszechnej opinii był człowiekiem nadzwyczaj prawym i uczciwym. Podczas przewrotu majowego w 1926 roku Stanisław Wojciechowski stanął po stronie rządu, a następnie podjął decyzję o rezygnacji z urzędu prezydenta” - podkreślono w dokumencie. 

Redakcja PL

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe