piątek, 19 kwietnia 2024 00:31
Reklama

Studenci z kół naukowych to materiał na dobrego pracownika

Uczestniczą w konferencjach i seminariach, rywalizują w konkursach krajowych i międzynarodowych, publikują i prowadzą projekty badawcze z naukowcami. Łączy ich jeszcze jedno… pracują w kołach naukowych. Dodatkowa aktywność w trakcie studiów wpływa na ich atrakcyjność w oczach pracodawcy
Studenci z kół naukowych to materiał na dobrego pracownika

Na Politechnice Lubelskiej działa blisko 50 studenckich kół naukowych. Co piąte z nich liczy ponad 20 lat. Pozwalają na rozwijanie zainteresowań, kształtują umiejętności potrzebne w przyszłej pracy zawodowej, umożliwiają poznawanie ciekawych ludzi.

W czwartek 4 kwietnia 2019 r. w godz. 16.00-18.00 w auli Wydziału Mechanicznego Politechniki Lubelskiej opiekunowie i członkowie kół naukowych spotykają się na II Interdyscyplinarnym Forum Kół Naukowych Politechniki Lubelskiej. Jego organizatorami są Koła Naukowe Menedżerów oraz Energetyki Odnawialnej GRUPA OGNIWO.

– Podczas naszych spotkań opowiadamy o swojej działalności w kole, chwalimy się nowymi projektami i zarażamy swoimi pasjami. Szczególnie zachęcamy nowych studentów do włączania się w prace kół i rozpoczęcia własnej przygody z nauką – mówi Paulina Woźniak, prezes Studenckiego Koła Naukowego Menedżerów.

– Dobra uczelnia zapewnia nie tylko wysoki poziom kształcenia, ale stwarza również możliwość rozwijania pasji pod okiem doświadczonych naukowców – podkreśla prof. Paweł Droździel, prorektor ds. studenckich Politechniki Lubelskiej.

W kołach naukowych powstaje wiele ciekawych wynalazków, m.in.: pojazd z napędem elektrycznym ELVIC, mobilny robot, łazik marsjański, replika trenażera czołgowego, zintegrowany z dronem Buggy 4x4 czy Hydros – pojazd z zasilaniem wodorowym. Są one pokazywane na krajowych i międzynarodowych wystawach oraz konkurach. Zdobywają medale i wyróżnienia.

– Studenci chętnie działają w kołach naukowych, dzięki czemu zdobywają kompetencje, które pracodawcy cenią sobie najbardziej: pracowitość, samodzielność, kreatywność, umiejętność pracy zespołowej, lojalność. Dodatkowo szlifują praktyczne umiejętności organizacyjne – podsumowuje prof. Ewa Bojar, opiekun Koła Naukowego Menedżerów.

Podczas spotkania odbędą się prezentacje wybranych kół naukowych.


Podziel się
Oceń

Komentarze