Inne brzmienia w Lublinie

  • 6.07.2016, 15:41
  • Admin Admin
Inne brzmienia w Lublinie mat. organizatora
Rusza Wschód Kultury – Inne Brzmienia Art’n’Music Festival 2016. Przez 5 dni festiwalu w Lublinie pojawi się 150 artystów z 10 krajów świata, reprezentujących 3 kontynenty, a na jedynych koncertach w Polsce usłyszymy między innymi takie zjawiska jak Shibusashirazu Orchestra, Tortoise, UK Subs czy Easy Star All Stars.

Jak co roku Lublin zamieni się na kilka lipcowych dni w scenę dla kilkuset artystów reprezentujących najróżniejsze brzmienia i gatunki muzyczne. Jednym z kluczowych założeń festiwalu jest bowiem prezentacja najbardziej oryginalnych twórców i nurtów w światowej muzyce oraz poszukiwanie pewnego wyjątkowego pierwiastka sprawiającego, że artyści stają się zjawiskami, a brzmienia – dźwiękową rewolucją, która popycha świat muzyki ku nowym, inspirującym obszarom. Fundamentem Innych Brzmień pozostaje niezmiennie wysoka jakość artystyczna, kreatywność oraz idea twórczego poszukiwania w sztuce. Podczas festiwalu jazz i klasyka przenikają się z awangardą i elektroniką, etniczne motywy spod znaku world music mieszają się z ostrym brzmieniem przesterowanych gitar, reggae i hip hop spotykają improwizowaną muzykę instrumentalną. Również w tym roku Lublin odwiedzą artyści, będący pionierami bądź liderami w swoich gatunkach i stylistykach.

 

Festiwal obfituje również w wydarzenia dla miłośników ambitnego kina (prezentacje dokumentów oraz najnowszych filmów fabularnych z Ukrainy), literatury (m.in. polskie premiery dwóch wydanych specjalnie na Wschód Kultury książek – „Karbid” Andrija Lubki oraz „50 procent racji” Ołeksandra Bojczenki) i sztuki współczesnej (wystawa plakatów artystycznych duetu Braty oraz kampania plakatowa poświęcona 30-stej rocznicy katastrofy jądrowej w Czarnobylu i 5. rocznicy tragedii w Fukushimie). Najmłodsi będą mogli natomiast uczestniczyć w przygotowanych specjalnie z myślą o nich Małych Innych Brzmieniach, na które złoży się cykl warsztatów pokazujących najróżniejsze oblicza muzyki i pozwalający na niczym nieskrępowane zabawy dźwiękiem.

 

Wschód Kultury to projekt kulturalny integrujący środowiska artystyczne miast Polski Wschodniej (Białegostoku, Lublina i Rzeszowa) i artystów krajów Partnerstwa Wschodniego (Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Gruzji, Mołdawii i Ukrainy), realizowany przez Narodowe Centrum Kultury oraz trzy wspomniane miasta. Ideą projektu jest wspólne odkrywanie tego, co niepowtarzalne w każdej z kultur, a także wymiana doświadczeń artystycznych. Z biegiem czasu festiwal stał się pomostem włączającym naszych wschodnich partnerów w obieg kultury europejskiej. W 2016 roku Wschód Kultury będzie realizowany po raz czwarty. Przedsięwzięcie powstało dzięki zaangażowaniu środowisk twórczych, samorządów wschodniej Polski oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Tegoroczna edycja Wschód Kultury – Inne Brzmienia Art’n’Music Festival obędzie się w dniach 6-10 lipca. Szczegółowy program można znaleźć na stronie www.innebrzmienia.eu.

 

źródło: mat. organizatora

Admin Admin

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe