"Pamięci Profesora Waldemara Figla" wystawa zbiorowa Jego uczniów"

  • 01.04.2019, 12:28
  • Redakcja PL
"Pamięci Profesora Waldemara Figla" wystawa zbiorowa Jego uczniów"
Galeria TPSP "Przy Bramie" ul. Grodzka 34/36 Lublin, czynna wt-pt w godz. 11-17, sob 11-16, nd 11-15 oprócz poniedziałków.

Czas trwania wystawy: 29 marca - 17 kwietnia 2019r.

 

Finisaż wystawy odbędzie się dnia 12 kwietnia (piątek) o godz. 17.00 (w rocznicę śmierci Profesora)

 

Na wystawie zostały wyeksponowane prace, które powstały pod kier. mgr Waldemara Figla w czasie Jego działalności pedagogicznej w Ognisku Plastycznym przy lubelskim TPSP. Szeroki wachlarz zarówno technik malarskich jak i tematów podejmowanych na płótnie i papierze. Będą to prace powstałe zarówno w pracowni malarskiej jak i w plenerze. Również obrazy powstałe na Plenerze malarskim w Józefowie nad Wisłą, na którym pod okiem profesora szkoliło się co roku wielu uczniów. Pejzaże, kwiaty, martwe natury, portrety oraz kopie znanych mistrzów.

 

Wśród prac i rysunków na wystawie będziemy podziwiać również ikony, wykonane przez uczestników zajęć, którzy od lat tworzą silną grupę w Ognisku Plastycznym, kontynuując pracę, którą rozpoczęli pod kierunkiem Profesora.

Redakcja PL

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe