Bogna Bender-Motyka p.o. Dyrektora w Muzeum Wsi Lubelskiej

  • 26.03.2019, 12:23
  • Redakcja PL
Bogna Bender-Motyka p.o. Dyrektora w Muzeum Wsi Lubelskiej
Podczas dzisiejszego posiedzenia Zarząd Województwa Lubelskiego postanowił powierzyć - od środy, 27 marca br. - pełnienie obowiązków Dyrektora Muzeum Wsi Lubelskiej Bognie Bender-Motyce.

Bogna Bender-Motyka jest absolwentką Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
i studiów podyplomowych na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej.

Ma przeszło 30-letnie doświadczenie zawodowe. Swoją karierę rozpoczynała
w dziale współpracy zagranicznej w Oddziale Okręgowym NBP w Lublinie, następnie była sekretarzem wojewody w Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie. Pracowała
na stanowiskach kierowniczych, w tym jako dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Kultury, kierownik kina „Wyzwolenie” w Lublinie i redaktor programów telewizyjnych.
Od 5 lat pracuje jako dziennikarka, prowadzi wywiady i debaty. Jest autorką wielu cykli reportaży emitowanych w TVP3 i TVP Polonia.

Bogna Bender-Motyka jest bezpartyjna. Od lat zaangażowana w życie społeczne
i kulturalne Lublina. Jest m.in. współzałożycielką Stowarzyszenia „Lubelska Fara”, inicjatorką akcji „Przywracamy historię” w województwie lubelskim i wystaw: „Piękny Lwów – ze zbiorów Muzeum Historii Miasta Lwowa”, plenerowej „Witold Pilecki - ochotnik do Auschwitz” czy nowenny na 700-lecie Lublina.

Ukończyła kursy m.in. Rady Krajowej Izb Turystyki i rad nadzorczych spółek Skarbu Państwa. Posiada również aplikację kontrolerską NIK. Jest członkiem Kapituły Pracodawców i Ekspertów w Instytucie Socjologii KUL, a w latach 1998-2002 była radną Rady Miejskiej w Lublinie i radną Dzielnicy Sławinek.

Redakcja PL

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe