Obchody 350-lecia powstania Bractwa Świętego Józefa z udziałem Marszałka Sejmu

  • 25.03.2019, 14:11
  • Redakcja PL
 Obchody 350-lecia powstania Bractwa Świętego Józefa z udziałem Marszałka Sejmu
- Dziękujemy Ojcom Karmelitom za opiekę i trwanie przy najwyższych wartościach, jakie my - Polacy wyznajemy, w tym wartościach chrześcijańskich, od początku istnienia Klasztoru na Ziemi Przemyskiej, po czasy współczesne - powiedział marszałek Sejmu Marek Kuchciński podczas niedzielnych uroczystości z okazji 350-lecia powstania Bractwa Świętego Józefa w Przemyślu.

Marek Kuchciński odwołał się w swoim wystąpieniu do historii naszej Ojczyzny i obchodzonych w ubiegłych latach rocznicowych uroczystości 1050-lecia przyjęcia Chrztu Polski, 550-lecia Parlamentaryzmu Rzeczypospolitej Polskiej, 100-lecia odzyskania Niepodległości, a także tegorocznych: 100. rocznicy Sejmu Ustawodawczego i 450-lecia Unii Lubelskiej. - Przypominam te rocznice, by podkreślić bardzo mocno, jak dzieje narodu polskiego, dzieje państwa polskiego, związane są z chrześcijaństwem i z Kosciołem - zaznaczył marszałek Kuchciński.

W związku z obchodami 350-lecia powstania Bractwa Świętego Józefa w Kościele Karmelitów Bosych w Przemyślu została odprawiona uroczysta msza św. pod przewodnictwem prowincjała o. Tadeusza Florka.

Podczas uroczystej Eucharystii Marszałek Sejmu złożył na ręce przeora Klasztoru Karmelitów Bosych w Przemyślu ornat przygotowany z okazji 550-lecia Parlamentaryzmu Rzeczypospolitej.


 

Redakcja PL

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe