FERIE - DOBRY CZAS NA SZKOLENIE. PODSUMOWANIE PROJEKTU „FERIE Z WOT”

  • 22.03.2019, 15:47
  • Redakcja PL
FERIE - DOBRY CZAS NA SZKOLENIE.  PODSUMOWANIE PROJEKTU „FERIE Z WOT”
W czasie tegorocznych ferii zimowych szeregi Terytorialsów powiększyły się o ponad 700 żołnierzy, w tym na Lubelszczyźnie o blisko 110. Kolejna okazja do odbycia 16-dniowych szkoleń podstawowych w czasie wolnym od nauki już w wakacje.

Projekt „Ferie z WOT” cieszył się dużym zainteresowaniem. Aż 40% ochotników, którzy wstąpili w tym okresie w szeregi WOT to uczniowie i studenci, którzy deklarują, że do podjęcia decyzji o założeniu munduru skłoniło ich to, że szkolenia podstawowe odbywały się w czasie zimowej przerwy międzysemestralnej.

Zainteresowanie służbą w WOT wśród młodych osób, w tym uczniów powyżej 18 roku życia oraz studentów stale wzrasta, ten trend jest jeszcze wyraźniej widoczny w okresie ferii zimowych oraz wakacji. W pierwszym kwartale 2018 r. studenci i uczniowie stanowili 21% wszystkich powołanych do służby, zaś w analogicznym okresie 2019 r. odsetek ten wzrósł do 40 %.

Wychodząc naprzeciw temu zainteresowaniu na początku tego roku siedem brygad obrony terytorialnej zaproponowało ochotnikom projekt pod nazwą „Ferie z WOT”, czyli możliwości odbycia 16-dniowych szkoleń podstawowych w czasie międzysemestralnej przerwy zimowej. W okresie tym w struktury formacji wstąpiło ponad 700 ochotników, 30% z nich to uczniowie, a co 9 to student. W szkoleniach w czasie ferii wzięło też udział więcej niż zwykle nauczycieli.

Już teraz dwanaście brygad OT rozpoczęło przygotowania do projektu „Wakacje z WOT”, który umożliwi uczniom i studentom odbyć szkolenia podstawowe, złożyć przysięgę wojskową i wstąpić w szeregi Terytorialsów, nie rezygnując z zajęć.

Redakcja PL

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe