Papierosy o wartości ponad 200 tys. zł nie trafią na lubelskie bazary

  • 1.07.2016, 15:14 (aktualizacja 01.07.2016 15:20)
  • Admin Admin
Papierosy o wartości ponad 200 tys. zł nie trafią na lubelskie bazary Komenda Główna Straży Granicznej
Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej po raz kolejny nie dopuścili do wprowadzenia na rynek wyrobów akcyzowych pochodzących z przemytu. Konfiskata kontrabandy o wartości ponad 200 tys. zł oraz zatrzymanie na gorącym uczynku akcyzowego pasera to wynik działań funkcjonariuszy Straży Granicznej z Placówki w Lublinie.

W dniu 29 czerwca br. funkcjonariusze Straży Granicznej z Lublina przeprowadzili kontrole na terenie Lublina oraz powiatu lubelskiego. W wyniku prowadzonych działań, funkcjonariusze we wczesnych godzinach porannych w kompleksie garaży na jednym z lubelskich osiedli dokonali zatrzymania 47-letniego obywatela Armenii, który w samochodzie marki Subaru Tribeca oraz w użytkowanym przez siebie garażu przechowywał wyroby akcyzowe bez polskich znaków akcyzy w postaci papierosów pochodzących z przemytu, alkoholu oraz krajanki tytoniowej. Dodatkowo w miejscu zamieszkania oraz prowadzenia działalności gospodarczej przez w/w mężczyznę ujawniono kolejne wyroby akcyzowe.

 

Łącznie zabezpieczono: 255 540 sztuk papierosów, 198 litrów alkoholu oraz 97 kg krajanki tytoniowej, wartość rynkowa ujawnionych towarów akcyzowych wyniosła ponad 210 tys. zł. Zatrzymane wyroby akcyzowe miały trafić na lubelskie bazary, obecnie funkcjonariusze SG ustalają źródło ich pochodzenia.

 

W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze, zatrzymany mężczyzna odpowie za przestępstwo skarbowe. Na poczet przyszłej kary zabezpieczono również samochód marki Subaru.

 

źródło: Komenda Główna Straży Granicznej (www.nadbuzanski.strazgraniczna.pl)

Admin Admin

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe