Mirosław Korbut nie jest już Dyrektorem Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie. Jego obowiązki przejęła Grażyna Migdal. Zmiana kadrowa nastąpiła także w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie

 • 13.03.2019, 18:04
 • Redakcja PL
Mirosław Korbut nie jest już Dyrektorem Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie. Jego obowiązki przejęła Grażyna Migdal. Zmiana kadrowa nastąpiła także w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie
Mirosław Korbut został odwołany z funkcji Dyrektora Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie. Stanowisko Zarządu Województwa Lubelskiego w tej kwestii uzgodnione zostało z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Zamiar odwołania pozytywnie zaopiniowany został także przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Stowarzyszenie Przyjaciół Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie, Stowarzyszenie Historyków Sztuki, Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział w Lublinie i Komisję Zakładową NSZZ „Solidarność” Muzeum Wsi Lubelskiej.

Zarząd województwa pełnienie obowiązków powierzył Grażynie Migdal.

 

Grażyna Migdal ukończyła Puławską Szkołę Wyższą na kierunku Zarządzanie
i Marketing, następnie kontynuowała naukę na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej na tym samym kierunku. Jest absolwentką studiów podyplomowych
na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

 1. wieloletnie doświadczenie zawodowe, zdobyte w wielu lubelskich firmach. Od 12 lat do chwili obecnej pracuje w Muzeum Wsi Lubelskiej.
  liczne certyfikaty m.in. z zakresu rozliczania projektów inwestycyjnych
  w ramach RPO.

 

 

Jednocześnie Zarząd Województwa Lubelskiego podjął decyzję o powierzeniu
od czwartku, 14 marca br. pełnienie obowiązków Dyrektora Centrum Spotkania Kultur (CSK) w Lublinie Markowi Krakowskiemu. Andrzej Miskur - pełnił obowiązki szefa CSK od 1 marca br. - powróci do Departamentu Kultury, Edukacji i Sportu. Obejmie stanowisko zastępcy dyrektora.

 

 1. Krakowski ma 51 lat. Ukończył Studium Ekonomiczne w Pile
  ze specjalizacją ekonomii handlu-rachunkowości, Katolicki Uniwersytet Lubelski
  na wydziale Filozofii, a także Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej, gdzie zrobił doktorat z zakresu semiotyki komunikacji masowej.

Posiada 25-letnie doświadczenie zawodowe zdobyte m.in. w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie, gdzie w roku 2016 był Zastępcą Dyrektora Biura Organizacji i Kadr. Pełnił także funkcję Dyrektora Regionu w Poczcie Polskiej S.A.

Od 15 lutego br. Marek Krakowski był zastępcą dyrektora w Zarządzie Nieruchomości Wojewódzkich w Lublinie.

 

 

 

Redakcja PL
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe