Wystawa „Amina LIFE” w Sejmie - zapowiedź (13 marca)

  • 12.03.2019, 12:08
  • Redakcja PL
Wystawa „Amina LIFE” w Sejmie - zapowiedź (13 marca)
W środę 13 marca w sejmowym holu głównym na parterze przed Salą Kolumnową o godz. 11.00 odbędzie się wernisaż wystawy „Amina LIFE”. Organizatorami przedsięwzięcia są: ambasador Ukrainy w Polsce Andrij Deszczyca oraz poseł Małgorzata Gosiewska. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.

Wystawa poświęcona jest Aminie Okujewej, ukraińskiej i czeczeńskiej wojskowej, uczestniczce Rewolucji Godności, zamordowanej w zamachu 30 października 2017 r. Amina stała się symbolem walki o wolność Ukrainy podczas konfrontacji z rosyjską agresją.

Przodkami Aminy Okujewej byli Polacy z okolic Płoskirowa (obecnie Chmielniki na Ukrainie) z rodziny Terleckich i Kamińskich.

Inicjatorem wystawy jest Iryna Kamińska - matka Aminy.

Redakcja PL
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe