Dzień Kobiet w Lublinie „Miasteczko Zdrowia i Urody”

  • 07.03.2019, 12:43
  • Redakcja PL
Dzień Kobiet w Lublinie „Miasteczko Zdrowia i Urody”
Z okazji Dnia Kobiet jutro, tj. w piątek (8 marca) w Galerii Olimp odbędzie się akcja prozdrowotna "Miasteczko Zdrowia i Urody” organizowana przez Urząd Miasta Lublin, skierowana do mieszkanek Lublina, w trakcie której będzie można skorzystać z nieodpłatnych porad specjalistów min. w zakresie dietetyki, ginekologii, onkologii.

Będzie to również doskonała okazja do zrobienia badań profilaktycznych min. zmierzenia poziomu glukozy, cholesterolu, ciśnienia tętniczego krwi, określenia substancji smolistych w wydychanym powietrzu, dokonania pomiaru BMI, określenia poziomu procentowego udziału tkanki tłuszczowej i mięśniowej w składzie ciała. Na stoiskach prezentowanych przez poszczególne podmioty medyczne z Lublina będzie również można zapisać się na badanie cytologiczne i mammograficzne. Specjaliści doradzą też jakie wybrać kosmetyki. Konsultantami będą pracownicy lubelskich podmiotów medycznych min. SP PSK 1, SP PSK 4,Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej, Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy, Centrum Medycznego Sanitas. W Miasteczku przewidziany jest też udział przedstawicieli licznych stowarzyszeń pacjenckich oraz Narodowego Funduszu Zdrowia, którzy będą udzielać porad i informacji. Punkty konsultacyjne działać będą w godz. 14:00 – 18:00 w Galerii Olimp. Ponadto o godz. 15:00 rozpocznie się część artystyczna spotkania z licznymi atrakcjami. Będą pokazy karate, pokazy udzielania pierwszej pomocy oraz kwiaty dla Pań. Wszystko to będzie odbywało się w miłej atmosferze przy utworach muzycznych. W programie mi.in występ muzyczny lubelskiego zespołu Pozytyvni.pl oraz występ taneczny Formacji Tańca Towarzyskiego Politechniki Lubelskiej „Gamza”. Dla dzieci, które będą towarzyszyły swoim mamom liczne niespodzianki i dziecięce makijaże. 

Redakcja PL
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe