Uwaga kierowcy! Zmiana organizacji ruchu na rondzie Lubelskiego Lipca '80

  • 05.03.2019, 12:08
  • Redakcja PL
Uwaga kierowcy! Zmiana organizacji ruchu na rondzie Lubelskiego Lipca '80
W najbliższą sobotę (9 marca) wykonawca przebudowy ronda Lubelskiego Lipca '80 oraz ul. Fabrycznej wprowadzi kolejny etap tymczasowej organizacja ruchu na realizowanym przez siebie zadaniu. Zmiany będą polegały na wyłączeniu zachodniej części skrzyżowania (ronda). Zatem zamknięte dla ruchu będą pasy ronda znajdujące się po stronie Al. Zygmuntowskich. Powodem zmian jest przystąpienie do rozbiórki istniejących konstrukcji oraz wzmacniania podłoża.

Tymczasowa organizacja ruch zakłada, że pojazdy poruszające się, od strony Zamku czy ul. Zamojskiej, al. Unii Lubelskiej za mostem na Bystrzycy przejadą przez pas rozdziału na sąsiednią jezdnię po stronie galerii handlowej, następnie przejadą przez skrzyżowanie mijając wyspęronda mając ją po prawej stroniena jezdnię ul. Lubelskiego Lipca '80po stronie kompleksu Aqua Lublin wrócą przez pas rozdziału na wysokości zatoki przystankowej.

 

Ponadto, al. Unii Lubelskiej (jadąc od strony Zamku) na wysokości skrzyżowania z ul. Zamojską zostanie zwężona do dwóch pasów ruchu, a na moście do jednego pasa ruchu, podobnie wlot ul. Zamojskiej zostanie zwężony do dwóch pasów ruchu oraz wlot ul. Lubelskiego Lipca '80 (jadąc od al. Piłsudskiego) do jednego pasa ruchu od wysokości łuku, gdzie włącza się ul. 1 Maja.

 

Ruch pieszy pozostanie bez zmian. Zachowany zostanie dojazd do pawilonów handlowych przy ul. Fabrycznej oraz wlot ul. 1 Maja. Dojazd do parkingu podziemnego galerii handlowej (wjazd od al. Unii Lubelskiej) dla pojazdów jadących od strony Zamku będzie możliwy przy wykorzystaniu przejazdu przez pas rozdziału.

Redakcja PL

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe