ProcentujeMY - ruszyła akcja promująca zostawianie 1% podatku w Lublinie. Trwa nabór chętnych organizacji

  • 26.02.2019, 15:56
  • Redakcja PL
ProcentujeMY - ruszyła akcja promująca zostawianie 1% podatku w Lublinie. Trwa nabór chętnych organizacji
SKENDE oraz IKEA, we współpracy z Urzędem Miasta Lublin, rozpoczynają akcję społeczną ProcentujeMY. Projekt ma na celu zaangażowanie mieszkańców naszego miasta do oddawania swojego 1% podatku na lokalne organizacje, ale także wsparcie OPP w zakresie prowadzenia działań marketingowych. W ramach współpracy przewidziane są m.in. bezpłatne warsztaty, spotkania z mieszkańcami oraz inne formy promocji. Organizacje, które chcą wziąć udział w kampanii powinny zgłosić się do 4 marca.

Akcja ProcentujeMY – zostawiam 1% w Lublinie, realizowana będzie dwutorowo. Z jednej strony to działania, które mają na celu zwiększenie świadomości mieszkańców, że warto przekazać 1% podatku na m.in. stowarzyszenia i fundacje, które działają na terenie naszego miasta. Ta część rozpocznie się w połowie marca. Z drugiej natomiast, kampania opiera się na ścisłej współpracy i wsparciu lubelskich OPP w zakresie promocji. Obecnie trwa nabór do projektu.

- Od lat promujemy ideę przekazywania 1% podatku na rzecz organizacji pozarządowych, działających na rzecz naszego miasta. Z roku na rok z zadowoleniem obserwuję, jak coraz więcej osób decyduje się na wsparcie inicjatyw z Lublina. W tym roku mamy dobrego partnera i możemy wspólnie wzmocnić nasze działania. Zachęcam wszystkie organizacje pożytku publicznego do udziału w projekcie. Jestem przekonany, że to będzie skuteczny sposób, aby zaprezentować się i dotrzeć ze swoją ofertą do wszystkich zainteresowanych. mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin

W ramach akcji ProcentujeMY, Organizacje Pożytku Publicznego, które zgłoszą się do akcji, będą mogły m.in. bezpłatnie wziąć udział w dwutygodniowej kampanii promocyjnej na terenie centrum handlowego SKENDE. W ostatni weekend marca odbędą się także mini targi, które pozwolą zaprezentować organizacjom swoją działalność i wyjaśnić, czym zajmują się w naszym mieście. W tym celu w przestrzeniach SKENDE oraz IKEA powstaną specjalne punkty informacyjne. Będzie to doskonała okazja, aby porozmawiać z mieszkańcami i rozdać materiały informacyjne. Każda z organizacji będzie mogła przekonać Lublinian, dlaczego to właśnie jej KRS powinni wpisać w swoim zeznaniu podatkowym.

- Przekazując przy rozliczaniu podatku 1% na organizacje pożytku publicznego z Lublina, realnie wspieramy rozwój inicjatyw społecznych, kulturalnych czy sportowych w naszym mieście. Organizacje te bowiem na co dzień zagospodarowują i wzbogacają ważne obszary naszego codziennego życia, dlatego tak istotne jest ich wsparcie. Cieszymy się, że możemy dać im szansę zaprezentowania się mieszkańcom naszego regionu - mówi Jacek Garbaczewski, dyrektor centrum handlowego SKENDE Shopping.

Dodatkowo w ramach współpracy, organizacje, które zgłoszą się do projektu, będą mogły wziąć udział w specjalnych warsztatach dotyczących m.in.: komunikacji, organizacji akcji marketingowych. To pozwoli im uzbroić się w niezbędną wiedzę, która ułatwi im promocje w późniejszym czasie.

Organizatorzy akcji są także otwarci na propozycje OPP, które chciałyby zaprezentować się w niestandardowy sposób. Mogą to zrobić np. przeprowadzając kreatywne warsztaty, zajęcia, pokazy, czy wystawy. Wszystkie pomysły są mile widziane, należy je opisać podczas wysyłania formularza zgłoszeniowego.

Organizacje, które chciałaby wziąć udział w akcji ProcentujeMY powinny wysłać swoje zgłoszenie na adres mailowy:[email protected] Niezbędne formularze zgłoszeniowe oraz opis współpracy dostępne są na stronie: www.skendeshopping.pl w zakładce ProcentujeMY. Nabór trwa do 4 marca.

 

 

Centrum handlowe SKENDE Shopping w Lublinie
Centrum handlowe SKENDE Shopping ze sklepem IKEA w Lublinie jest jednym z największych obiektów handlowych we wschodniej Polsce. W sumie na powierzchni 57 500 m kw. klienci mogą skorzystać z oferty sklepu IKEA o powierzchni 33 500 m kw. oraz centrum handlowego
o powierzchni 24 000 m kw. z blisko 50 różnymi sklepami i punktami usługowymi, w tym jedynym supermarketem sieci Intermarche oraz drugim sklepem sieci TK Maxx w Lublinie. Na terenie centrum znajduje się wiele punktów przyjaznych rodzinom, miejsc wspólnego odpoczynku i zabaw dla dzieci. Klienci mają do dyspozycji parking na 2000 samochodów.

INGKA CENTRES

Ingka Centres, należąca do Ingka Group, posiada ponad 40-letnie doświadczenie w zakresie zarządzania centrami handlowymi, oferując obsługę 1600 różnych marek. Centralnym punktem centrów handlowych Ingka Centres stanowi sklep IKEA. Miejsca spotkań Ingka Centres powstają we współpracy z lokalnymi społecznościami, a także w porozumieniu z najemcami i partnerami, co sprawia, że wnoszą one pierwiastek emocjonalny dodający wartości i budujący relacje między ludźmi. Wizja „lepszego życia na co dzień dla wielu ludzi” jest hasłem przewodnim dla wszystkich pracujących w Ingka Centres.

 

Redakcja PL
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe