Województwo Lubelskie z nominacją za program polityki zdrowotnej w konkursie „Zdrowy Samorząd”

  • 22.02.2019, 13:11
  • Redakcja PL
Województwo Lubelskie z nominacją za program polityki zdrowotnej  w konkursie „Zdrowy Samorząd”
„Program prozdrowotny w zakresie zapobiegania chorobom kręgosłupa oraz fizjoprofilaktyki dotyczącej ergonomii pracy na lata 2017 - 2021” realizowany przez Województwo Lubelskie został nominowany w konkursie „Zdrowy Samorząd”. Głosowanie trwa do 1 marca br.

Program w zakresie zapobiegania chorobom kręgosłupa znalazł się wśród 30. najlepszych programów w Polsce wyróżnionych w II edycji konkursu „Zdrowy Samorząd”. Jest to program skierowany do mieszkańców województwa lubelskiego powyżej 18. roku życia, u których na etapie badania kwalifikacyjnego został zidentyfikowany problem zdrowotny dotyczący kręgosłupa.

 

- Głównym celem programu jest nie tylko zwiększenie poziomu wiedzy
i świadomości mieszkańców naszego województwa, ale przede wszystkim zwiększenie wykrywalności oraz objęcie mieszkańców naszego województwa profesjonalną opieką profilaktyczną. Cieszę się, że prowadzone przez lubelski samorząd działanie zostało docenione.
- mówi wicemarszałek województwa Zbigniew Wojciechowski.

 

Warto zaznaczyć, że program wdrażany przez Samorząd Województwa Lubelskiego jest kontynuacją z lat 2012 - 2015. A powstał przy współpracy Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy Centrum Profilaktyczno - Leczniczego w Lublinie.

 

Jak, gdzie i do kiedy można oddać swój głos?

Głosowanie odbywa się poprzez stronę internetową portalu samorządowego: https://www.portalsamorzadowy.pl/konkurs/zdrowy-samorzad-2019,47/

Termin mija 1 marca br. o godzinie 12.00.

 

Redakcja PL
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe