Martta Węg – Spacery w Wirydarzu

  • 28.06.2016, 10:26 (aktualizacja 28.06.2016, 10:39)
  • Admin Admin
Martta Węg – Spacery w Wirydarzu Galeria Wirydarz
Przez wakacje w Galerii Wirydarz można oglądać wystawę malarstwa Martty Węg. Nowy cykl obrazów artystka nazwała „Spacery”.

„Powstały one z nieodpartej potrzeby zwolnienia, małego przystanku, kiedy można się rozejrzeć wokół, spojrzeć za i przed siebie, ale także w głąb siebie, do wspomnień, ale i do marzeń. Każdy taki przystanek daje czas, ten krótki własny czas, taki dla siebie, by móc w tempie spacerowych kroków delektować się chwilą” – mówi artystka o swoich obrazach.

 

Martta Węg studiowała na Wydziale Malarstwa Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie, gdzie otrzymała dyplom z wyróżnieniem w pracowni profesor Barbary Szubińskiej. Laureatka Nagrody Prezydenta Warszawy w konkursie o tytuł: „Najlepszy Student/Absolwent Uczelni Warszawskich". Dwukrotnie uhonorowana stypendium artystycznym Ministra Edukacji Narodowej. W 2005 roku otrzymała w Londynie nagrodę „Vernissage Graduate Art Prize in Painting 2005”, a we Francji Honorowy Medal Miasta Bourg-la-Reine za zasługi dla kultury.

 

Jest autorką 33 wystaw indywidualnych w Polsce i zagranicą, m.in. we Francji i Holandii. Brała udział w ponad 90 wystawach zbiorowych, m.in. w Polsce, we Włoszech, w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Belgii, Francji i USA. Prezentowała swoje prace na Międzynarodowych Targach Sztuki w Londynie, Amsterdamie i Nowym Jorku. Obrazy artystki znajdują się w kolekcjach prywatnych i muzeach w kraju i poza jego granicami.

 

Wystawę można oglądać do końca sierpnia 2016 r.

 

Reprodukcje: Galeria Wirydarz

Admin Admin

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe