Wtorek (26 lutego) wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu na skrzyżowaniu al. Smorawińskiego z ul. Chodźki.

  • 19.02.2019, 15:59
  • Redakcja PL
Wtorek (26 lutego) wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu na skrzyżowaniu al. Smorawińskiego z ul. Chodźki.
Zmiany będą polegały na wyłączeniu północnej jezdni al. Smorawińskiego w rejonie skrzyżowania. Powodem zmian jest modernizacja uzbrojenia podziemnego w tym kanalizacji deszczowej i sieci gazowej, a następnie rozbudowa opisywanego skrzyżowania. Prace realizowane są w ramach zadania polegającego przebudowie i budowie ul. Choiny oraz rozbudowie sieci trakcji trolejbusowej od istniejącej pętli przy ul. Chodźki do granic miasta.

Tymczasowa organizacja ruch będzie oznaczać, że:

  • ruch w rejonie skrzyżowania, w obu kierunkach będzie odbywał się wyłączanie południową jezdnią al. Smorawińskiego (jezdnia po stronie stacji paliw i akademików UM); po jednym pasie ruchu w każdym kierunku
  • zamknięty zostanie wlot ul. Chodźki od strony ul. Czapskiego (od strony centrum handlowego)
  • ruch z jezdni północnej al. Smorawińskiego na jezdnię południowązostanie przeniesiony w rejonie zatoki na wysokości ogródków działkowych i "wróci" na jezdnię północną na wysokości stacji paliw
  • na wlocie ul. Chodźki od ul. Jaczewskiego będzie obowiązywał nakaz jazdy w prawo lub w lewo na skrzyżowaniu

Opisywana organizacja ruchu będzie obowiązywała przez około półtora miesiąca do dwóch licząc od momentu jej wprowadzenia. Następnym etapem będzie modernizacja południowej części skrzyżowania. 

Redakcja PL

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe