Wizyta przedstawicieli Stanu Nevada w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego w Lublinie

  • 11.02.2019, 12:11 (aktualizacja 11.02.2019, 12:21)
  • Redakcja PL
Wizyta przedstawicieli Stanu Nevada w Urzędzie Marszałkowskim Województwa…
Głównym celem czwartkowego spotkania było omówienie działań realizowanych w ramach współpracy województwa lubelskiego ze Stanem Nevada, w tym pilotażowego programu akceleracji/przyspieszenia lubelskich start-upów „NLAB Nevada - Lubelskie Acceleration Bridge".

W czwartek, 7 lutego br. gośćmi wicemarszałka województwa Dariusza Stefaniuka byli przedstawiciele Stanu Nevada, regionu partnerskiego województwa lubelskiego.
Biuro Gubernatora Nevady ds. Rozwoju Gospodarczego reprezentowali: Kris Sanchez, dyrektor ds. Handlu Zagranicznego, Sonia Toya, z-ca dyrektora ds. Handlu Zagranicznego oraz prof. Paweł Pietrasieński, dyrektor ds. Projektów Specjalnych.

 

- Jest tu wiele innowacyjnych firm, z którymi współpracujemy. Wykorzystywane technologie, pogłębiona wiedza oraz wzajemna kooperacja dają spektakularne efekty. Lubelszczyzna to przyszłościowy region i doskonały partner dla nas - mówi Dyrektor ds. Handlu Zagranicznego Kris Sanchez.

 

Tematem spotkania było omówienie działań realizowanych w ramach współpracy województwa lubelskiego ze Stanem Nevada, w tym pilotażowego programu akceleracji/przyspieszenia lubelskich start-upów „NLAB Nevada - Lubelskie Acceleration Bridge”. W ramach tego programu wyłonionych zostało 10. start-upów
z województwa lubelskiego, które wzięły udział w autorskim programie akceleracyjnym w Stanie Nevada (Reno, Carson City, Las Vegas) na przełomie listopada i grudnia 2018 roku (I grupa) oraz w styczniu br. (II grupa). W ramach wsparcia województwa lubelskiego firmom zapewniono przeloty, zakwaterowanie, transport na miejscu oraz wsparcie logistyczno-organizacyjne, natomiast Stan Nevada odpowiedzialny był
za całość programu merytorycznego, organizację spotkań, networking oraz zapewnienie mentorów. Program okazał się sukcesem, w związku z czym w tym roku planowana jest kolejna edycja tego przedsięwzięcia.

 

- Myślimy już o tym, żeby zorganizować kolejny camp, na którym nowe firmy będą miały okazję, żeby nawiązać kontakty ze Stanem Nevada. Co więcej planowany jest „Tydzień Polski”, żebyśmy mogli się zaprezentować jako województwo lubelskie -wyjaśnia wicemarszałek Dariusz Stefaniuk.

 

W ramach wizyty w Lublinie delegacja z Nevady spotkała się również
z przedstawicielami start-upów, które wzięły udział w programie (m.in. Clinic Hunter
Sp. z o.o., Wit-Composites, Plantalux Sp. z o.o., Profit Network Sp z o.o.). Spotkanie było okazją do podsumowania oraz oceny przedsięwzięcia.

 

- Nevada i Lubelskie są mentalnie jak naczynia połączone. My mamy wielkiego brata, którym jest Warszawa, a u nich jest nim Kalifornia. I tak jak my tu w Lublinie musimy się bardziej starać, tak i oni muszą się bardziej starać, żeby przyciągnąć biznes
i to rzeczywiście dało się odczuć będąc tam na miejscu - przekonuje Piotr Marek
z Grupy Tipmedia Sp. z o.o.

 

Przedstawiciele firm zgodnie potwierdzili, że udział w programie dał im ogromne możliwości rozwoju. Kilka firm już otworzyło swoje oddziały w Stanie Nevada, nawiązano również wiele cennych kontaktów biznesowych, które zaowocowały podpisaniem nowych kontraktów. Kolejne spotkanie zaplanowane jest na marzec br.
w USA.

 

 

 

 

 

 

Redakcja PL

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe