Święto chleba i makaronu w Ludwinie

  • 22.06.2016, 09:20 (aktualizacja 14.07.2016, 19:13)
  • Admin Admin
Święto chleba i makaronu w Ludwinie GCKiS w Ludwinie
Już 17 lipca na placu targowym przy Urzędzie Gminy w Ludwinie odbędzie się coroczne Święto Chleba i Makaronu. W programie same smakowite atrakcje.

Chwalimy się pochodzeniem – zgodnie twierdzą szefowie i pracownicy Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” i Wytwórni Makaronu Domowego POL-MAK z Ludwina. A mieszkańcy i władze gminy chętnie chwalą się słynnymi już na całą Polskę tutejszymi specjałami. – Obie firmy mają na swoim koncie wiele prestiżowych nagród. Czasami mówię, że to ambasadorzy naszej gminy, i to nie tylko na terenie naszego województwa, a nawet kraju. Dlatego chleb i makaron ludwiński traktujemy jako swego rodzaju symbol gminy i często, kiedy kogoś odwiedzamy, zamiast ulotek czy „gadżetów” zawozimy właśnie te produkty – mówi wójt gminy Ludwin Andrzej Chabros.

 

Pierwsze Święto Chleba i Makaronu z Ludwina było formą podziękowania obu firmom za wkład w rozwój gminy. Zorganizowano je, by uczcić wspólny sukces i promować lokalne marki wśród turystów odwiedzających Pojezierze Łęczyńsko-Włodawskie. Sukces wydarzenia przeszedł najśmielsze oczekiwania organizatorów i dziś impreza to już stały punkt w kalendarzu gminnych imprez.

 

Doskonały chleb i makaron to oczywiście główne, ale niejedyne atrakcje wydarzenia. Podczas imprezy będzie można spróbować także innych lokalnych tradycyjnych przysmaków, obejrzeć występy Stowarzyszenia Chorągwi Zamku w Zawieprzycach Atanazego Miączyńskiego herbu Suchekomnaty, a dzieci z pewnością ucieszą się z dmuchanych zjeżdżalni, malowania twarzy, wicia wianków oraz pokazów zorganizowanych prze policjantów i strażaków. Główną atrakcją wieczoru będzie koncert zakopiańskiego zespołu Krywań.

 

Święto Chleba i Makaronu rozpocznie się 17 lipca o godzinie 15 na placu targowym przy Urzędzie Gminy w Ludwinie. Wstęp wolny.

 

fot.: GCKiS w Ludwinie

Admin Admin

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe