Gwiazdy promują ekologię w Sulejowie

  • 20.06.2016, 10:23
  • Małgorzata Kotwica
Gwiazdy promują ekologię w Sulejowie
Już po raz drugi w Sulejowie... świat stanie na głowie. Do tej uroczej miejscowości zawitają gwiazdy polskiej sceny teatralnej i filmowej, by promować walory ekologiczne regionu oraz zdrowy tryb życia.

Sulejów to wyjątkowe miejsce w centralnej Polsce. Powinien zatrzymać się tu każdy, kto przemierza nasz kraj z południa na północ lub w odwrotną stronę. Kraina z historią sięgającą XII wieku, położona nad rzeką Pilicą i Jeziorem Sulejowskim, jest doskonałym miejscem dla amatorów sportów wodnych, pieszych wycieczek i rajdów rowerowych, ale także dla ludzi ceniących ciszę i spokój.

 

Wartość tego miejsca doceniły gwiazdy polskiej sceny teatralnej i filmowej, które po raz kolejny zawitają do Sulejowa, by promować walory ekologiczne regionu oraz zdrowy tryb życia, a jednocześnie sprzeciwić się nagannym praktykom zatruwającym środowisko naturalne. Druga edycja imprezy sportowo-rozrywkowej „Świat na głowie w Sulejowie” odbędzie się 25 czerwca 2016 r pod hasłem: „Kiedy woda czysta, ryby tańczą twista”. Wśród gwiazd, które wezmą w niej udział są: Izabela Trojanowska, Sylwia Wysocka, Anna Powierza, Jolanta Mrotek, Dorota Głowacka-Lesień, Tomasz Stockinger, Michał Lesień, Jan Monczka, Mirosław Jękot, Bartosz Żukowski i Andrzej Precigs.

 

W programie eventu przewidziano liczne atrakcje: prezentacje sprzętu wędkarskiego i sprzętu do rekreacji wodnej, pokazy taneczne klubów fitness, loty paralotnią, spływy kajakowe, wystawy, konkursy, zabawy sportowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Gratką zarówno dla przybyłych gwiazd, jak i dla ich fanów będzie zapewne VIP Spinning, czyli „Sulejowskie wędkowanie z gwiazdami”. Aktorzy wspólnie z członkami PZW Koła Wędkarskiego nr 28 w Sulejowie wypłyną na kilkugodzinny połów na wody jeziora.

 

Event zakończy pokaz mody sportowo-letniej z udziałem aktorów. Swoje kreacje zaprezentują znani projektanci, m.in Marzena Efir i Aneta Michalska. Całość uświetni recital Jolanty Mrotek i wspólne tańce na plaży.

 

Głównym celem tego unikatowego, bo łączącego świat sportu, mody i kultury wydarzenia, jest podnoszenie poziomu świadomości ekologicznej społeczeństwa oraz pokazanie gminy Sulejów jako „perły” regionu łódzkiego, doskonałego miejsca do wypoczynku i rekreacji. Organizatorzy są przekonani, że każdy znajdzie coś dla siebie i zapraszają do wspólnej zabawy.

 

Impreza „Świat na głowie w Sulejowie” odbędzie się 25 czerwca 2016 roku w restauracji Róża Wiatrów w Barkowicach (gmina Sulejów). Start o godzinie 12, ale uwaga: prezentacje i wystawy zaczynają się o 9, a już o 8.00 rano gwiazdy wypływają na VIP Spinning.

 

zdjęcia: B. Tomczyk

Małgorzata Kotwica

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe