Student Politechniki Lubelskiej wśród najlepszych studentów zagranicznych w Polsce

  • 21.01.2019, 09:40
  • RP Politechnika Lubelska
Student Politechniki Lubelskiej wśród najlepszych studentów zagranicznych w Polsce www.perspektywy.pl
Student Politechniki Lubelskiej Danylo Funtovoi otrzymał nagrodę specjalną w 9. Edycji ogólnopolskiego konkursu INTERSTUDENT na najlepszego studenta zagranicznego w Polsce. Kapituła doceniła jego aktywność w środowisku studenckim, dobre wyniki w nauce i udział w projektach społecznych.

Ogłoszenie wyników odbyło się 17 stycznia 2019 r. w Warszawie, podczas konferencji „Studenci zagraniczni w Polsce”. Konkurs organizowany jest w ramach programu "Study in Poland" pod Honorowym Patronatem prof. Jana Szmidta, przewodniczącego Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich. Partnerami Konkursu są: Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich, Parlament Studentów RP i Krajowa Reprezentacja Doktorantów.

Konkurs obejmował wszystkich zagranicznych studentów, którzy budują współpracę między kulturami i wzbogacają polskie środowisko akademickie.

Danylo jest studentem II roku na kierunku architektura na Wydziale Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej. Pochodzi z Ukrainy. Jest niezwykle ambitny, pracowity i obowiązkowy.Po zajęciach bierze udział w różnych działaniach społeczno-wolontarystycznych, wykraczających poza granice kampusu Politechniki Lubelskiej i Lublina.

Danylo jest członkiem Rady Studentów Obcokrajowców Politechniki Lubelskiej, która organizuje na uczelni wydarzenia integracyjne,takie jak: dni ukraińskie, gotowanie pierogów i barszczu ukraińskiego, zabawy w gry planszowe, speak club, wyjazdy oraz pomaga w procesach adaptacyjnych młodszym od siebie studentom. Danylo jest również członkiem uczelnianego zespołu muzycznego „Głośne szepty” – mówi Anton Blazheyev z Centrum Programu Partnerstwa Wschodniego PL.

Jego pasją jest pomaganie. Jest wolontariuszem programu „W Drodze” – wolontariatu na rzecz uchodźców. Angażuje się w pomoc dzieciom i młodzieży w ośrodkach dla cudzoziemców na terenie Lubelszczyzny. Chętnie uczestniczy w przedsięwzięciach organizowanych przez Biuro Karier PL i Urząd Miasta Lublin, np. targach pracy, konferencjach, warsztatach i spotkaniach.

W IX edycji konkursu INTERSTUDENT wyróżnieni zostali: Svitlana Sovinska (Ukraina)
z Wydziału Inżynierii i Technologii Chemicznej Politechniki Krakowskiej w kategorii studiów doktoranckich, Charles Woode (Ghana) z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego - studia licencjackie oraz Okta Chandra Aulia (Indonezja), studentka Wydziału Leśnego Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie - studia magisterskie.

Jury konkursu przyznało też dwie Nagrody Specjalne dla Danylo Funtovoia z Ukrainy, studenta Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej oraz Lisy Aditya (Indonezja) z Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej.

RP Politechnika Lubelska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe